LAJMI I FUNDIT:
David Alaba

David Alaba

233 Artikuj

Info

David Alaba është futbollist austriak i lindur më 24 korrik 1992.

David Alaba ‘ia sheh sherrin’ votave për çmimin “The Best” të FIFA-s: Tifozët e Real Madridit nuk e falin kapitenin e Austrisë

David Alaba ‘ia sheh sherrin’ votave për çmimin “The Best” të FIFA-s: Tifozët e Real Madridit nuk e falin kapitenin e Austrisë

Përfaqësueset
Real Madridi doli me dy lojtarë të dëmtuar nga fitorja ndaj Liverpoolit

Real Madridi doli me dy lojtarë të dëmtuar nga fitorja ndaj Liverpoolit

La Liga
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Liga e Kampionëve
Krahasimi i pagës marramendëse të Ronaldos me Mbappen, Neymarin dhe Messin

Krahasimi i pagës marramendëse të Ronaldos me Mbappen, Neymarin dhe Messin

Ndërkombëtare
Ndryshimi i madh i Real Madridit: Gjashtë vite punë dhe 500 milionë euro në ekipin e së ardhmes

Ndryshimi i madh i Real Madridit: Gjashtë vite punë dhe 500 milionë euro në ekipin e së ardhmes

La Liga
Detaje të reja nga tentativa e grushtit të shtetit në Gjermani: Mes të arrestuarve është edhe babai i të dashurës së David Alabas

Detaje të reja nga tentativa e grushtit të shtetit në Gjermani: Mes të arrestuarve është edhe babai i të dashurës së David Alabas

Evropa
Emrat e mëdhenj që mungojnë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’

Emrat e mëdhenj që mungojnë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’

Përfaqësueset
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Alaba nuk ndihet i befasuar nga përshtatja e Lewandowskit në La Liga

Alaba nuk ndihet i befasuar nga përshtatja e Lewandowskit në La Liga

La Liga
Alaba me fjalë të mëdha për Bellingham: Një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë

Alaba me fjalë të mëdha për Bellingham: Një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë

Bundesliga
Edicionin 2022/23 tashmë ka filluar, por kush janë lojtarët më të paguar – treshja e PSG-së ka ‘uzurpuar’ vendet e para

Edicionin 2022/23 tashmë ka filluar, por kush janë lojtarët më të paguar – treshja e PSG-së ka ‘uzurpuar’ vendet e para

Ndërkombëtare
Real Madridi shkon në pushim në epërsi fal golit të Alabas

Real Madridi shkon në pushim në epërsi fal golit të Alabas

Ligat tjera
Tifozët të dashuruar pas kamerave trupore: David Alaba e kishte në gjoks gjatë përballjes në “El Clasico”

Tifozët të dashuruar pas kamerave trupore: David Alaba e kishte në gjoks gjatë përballjes në “El Clasico”

La Liga
Salihamidzic: Nuk kam respekt për qëndrimin e Lewandowskit, kam gabuar me Alaban

Salihamidzic: Nuk kam respekt për qëndrimin e Lewandowskit, kam gabuar me Alaban

Bundesliga
Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate

Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate

La Liga
Marca zgjedh formacionin më të mirë të sezonit – dominojnë lojtarët nga Real Madridi

Marca zgjedh formacionin më të mirë të sezonit – dominojnë lojtarët nga Real Madridi

Ndërkombëtare
Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon

Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon

Shkumbin Pireva
Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Real Madridi pa yllin e madh ndaj Manchester Cityt

Real Madridi pa yllin e madh ndaj Manchester Cityt

Liga e Kampionëve
Real Madridi duhet të shesë lojtarë përpara se të arrijë ndonjë nënshkrim, plani i Los Blancos gjatë verës

Real Madridi duhet të shesë lojtarë përpara se të arrijë ndonjë nënshkrim, plani i Los Blancos gjatë verës

La Liga
Zbulohen 30 lojtarët më të paguar në top pesë ligat kryesore evropiane, befasi të shumta në listë

Zbulohen 30 lojtarët më të paguar në top pesë ligat kryesore evropiane, befasi të shumta në listë

Ndërkombëtare
Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Përfaqësueset
Festa e çmendur e Alabas dhe Militaos me karrige tregon gëzimin e madh të Real Madridit pas përmbysjes së PSG-së

Festa e çmendur e Alabas dhe Militaos me karrige tregon gëzimin e madh të Real Madridit pas përmbysjes së PSG-së

Liga e Kampionëve