LAJMI I FUNDIT:
David Alaba

David Alaba

264 Artikuj

Info

David Alaba është futbollist austriak i lindur më 24 korrik 1992.

Ancelotti dhe disa futbollistë të Real Madridit rikrijojnë foton ikonike të vitit 2022

Ancelotti dhe disa futbollistë të Real Madridit rikrijojnë foton ikonike të vitit 2022

La Liga
Courtois, Gavi, Pogba dhe yjet e tjerë të futbollit që nuk do të luajnë në Euro 2024

Courtois, Gavi, Pogba dhe yjet e tjerë të futbollit që nuk do të luajnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Tri befasi të mëdha te Real Madridi para duelit me Bayernin në Champions

Tri befasi të mëdha te Real Madridi para duelit me Bayernin në Champions

Liga e Kampionëve
Ofertë e papritur nga Arabia për një titullar të Real Madridit

Ofertë e papritur nga Arabia për një titullar të Real Madridit

La Liga
Ish-ylli i Bayern Munich po e shtyn Alphonso Davies që t’i bashkohet Real Madridit

Ish-ylli i Bayern Munich po e shtyn Alphonso Davies që t’i bashkohet Real Madridit

La Liga
Zbulohet lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në botë – ka befasi në mesin e emrave

Zbulohet lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në botë – ka befasi në mesin e emrave

Ndërkombëtare
Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

La Liga
Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

La Liga
Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

La Liga
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Përfaqësueset
Ancelotti ofron përditësimin e fundit për pesë lojtarët e lënduar të Real Madridit

Ancelotti ofron përditësimin e fundit për pesë lojtarët e lënduar të Real Madridit

La Liga
Lojtarët me rënien më të madhe të vlerës në treg, Sancho i treti në listë

Lojtarët me rënien më të madhe të vlerës në treg, Sancho i treti në listë

Ndërkombëtare
Lista e lojtarëve të lënduar të Real Madridit dhe datat e rikthimit të tyre

Lista e lojtarëve të lënduar të Real Madridit dhe datat e rikthimit të tyre

La Liga
Lista e lëndimeve me tetë lojtarë të Real Madridit dhe datat e mundshme të kthimit

Lista e lëndimeve me tetë lojtarë të Real Madridit dhe datat e mundshme të kthimit

La Liga
Real Madrid ka krijuar listën me pesë opsione për të zëvendësuar Alaban

Real Madrid ka krijuar listën me pesë opsione për të zëvendësuar Alaban

La Liga
Alaba nuk është i paprekshëm, Reali ia cakton çmimin e largimit dhe tre klube duan të nënshkruajë me të

Alaba nuk është i paprekshëm, Reali ia cakton çmimin e largimit dhe tre klube duan të nënshkruajë me të

La Liga
Lista me 10 lojtarë të La Ligës që kanë këputur ligamentet këtë sezon – tre luajnë për Real Madridin

Lista me 10 lojtarë të La Ligës që kanë këputur ligamentet këtë sezon – tre luajnë për Real Madridin

La Liga
Alaba ka këputur ligamentin e gjurit, humbet pjesën e mbetur të sezonit

Alaba ka këputur ligamentin e gjurit, humbet pjesën e mbetur të sezonit

La Liga
Alaba mund të ribashkohet me ish-yllin e Real Madridit në Arabinë Saudite

Alaba mund të ribashkohet me ish-yllin e Real Madridit në Arabinë Saudite

La Liga
Formacioni i kombinuar i El Clasicos – Barcelona përfaqësohet me më shumë lojtarë se Real Madridi

Formacioni i kombinuar i El Clasicos – Barcelona përfaqësohet me më shumë lojtarë se Real Madridi

La Liga
Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit që e dinë se çfarë do të thotë të shënosh gol në El Clasico

Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit që e dinë se çfarë do të thotë të shënosh gol në El Clasico

La Liga
Ancelotti ndan mendjen për formacionin titullarë në El Clasico – Camavinga i sakrifikuari

Ancelotti ndan mendjen për formacionin titullarë në El Clasico – Camavinga i sakrifikuari

La Liga
Lojtarët dhe trajneri i Real Madridit pajisen me makinat e reja elektrike BMW

Lojtarët dhe trajneri i Real Madridit pajisen me makinat e reja elektrike BMW

La Liga