LAJMI I FUNDIT:

Courtois, Gavi, Pogba dhe yjet e tjerë të futbollit që nuk do të luajnë në Euro 2024

Courtois, Gavi, Pogba dhe yjet e tjerë të futbollit që nuk do të luajnë në Euro 2024

Disa lojtarë të profilit të lartë tashmë është e konfirmuar që nuk do të paraqiten në Euro 2024 ndërsa një pjesë e tyre do të jenë në garë me kohën që të rikuperohen nga lëndimet e tyre për të udhëtuar në Gjermani.

Euro 2024 po afrohet, dhe ndeshja hapëse do të luhet në jo më pak se dy muaj. Ky është një lajm shumë i mirë për tifozët, por për disa trajnerë dhe lojtarë është një shqetësim, pasi koha po mbaron për disa yje që të rikuperohen nga lëndimet.

Natyrisht, disa talentë të jashtëzakonshëm tashmë janë të përjashtuar nga kjo garë shkaku i lëndimeve të rënda, më saktësisht nga këputja e ligamentit ACL  që ka qenë një lëndim shumë prezent në botën e futbollit.


Sidoqoftë, një pjesë e lojtarëve mbeten optimist sa i përket mundësive të tyre që të përfaqësojnë shtetin e tyre.

Lista e disa lojtarëve të mëdhenj të futbollit që do të mungojnë në Euro 2024:

David Alaba (Austri)

Domenico Berardi (Itali)

Sven Botman (Holandë)

Thibaut Courtois (Belgjikë)

Lewis Ferguson (Skoci)

Gavi (Spanjë)

Lucas Hernandez (Francë)

Reece James (Angli)

Tre favoritët e Jose Mourinhos për Euro 2024 - por veçon njërin më shumë
Lexo po ashtu Tre favoritët e Jose Mourinhos për Euro 2024 - por veçon njërin më shumë

Christopher Nkunku (Francë)

Ivan Perisic (Kroacia)

Paul Pogba (Francë)

Luke Shaw (Anglia)

Raheem Sterling (Anglia)

Jurrien Timber (Holanda)

Sandro Tonali (Italia)

Ben White (Anglia)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori