LAJMI I FUNDIT:

Çeçenia

52 Artikuj

Kadyrov publikon një video ku djali i tij ‘merr ligjin në duart e tij’ dhe rreh një adoleshent që dogji Kuranin – thotë se ‘bëri gjënë e duhur’

Kadyrov publikon një video ku djali i tij ‘merr ligjin në duart e tij’ dhe rreh një adoleshent që dogji Kuranin – thotë se ‘bëri gjënë e duhur’

Nga Bota
Kadyrov shfaqet në krah të familjarëve pas raportimeve se është në gjendje koma

Kadyrov shfaqet në krah të familjarëve pas raportimeve se është në gjendje koma

Evropa
Vritet njeriu i besueshëm i Ramzan Kadyrovit gjatë luftimeve në Ukrainë, komandanti çeçen e pëson në Donbas

Vritet njeriu i besueshëm i Ramzan Kadyrovit gjatë luftimeve në Ukrainë, komandanti çeçen e pëson në Donbas

Evropa
Kadyrovi lanson satelitin e parë çeçen në hapësirë “Ahmat-1”

Kadyrovi lanson satelitin e parë çeçen në hapësirë “Ahmat-1”

Evropa
A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

Nga Bota
Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Serbia
Ramzan Kadyrov në gjendje të rëndë shëndetësore, po trajtohet nga një nefrolog i njohur nga Emiratet e Bashkuara

Ramzan Kadyrov në gjendje të rëndë shëndetësore, po trajtohet nga një nefrolog i njohur nga Emiratet e Bashkuara

Evropa
Helmohet ndihmësi i Kadyrovit, komandanti çeçen hapi zarfin me lëndë helmuese

Helmohet ndihmësi i Kadyrovit, komandanti çeçen hapi zarfin me lëndë helmuese

Evropa
Aleati çeçen i Putinit, Kadyrov: Pas Ukrainës, do t’ia mësyjmë Polonisë

Aleati çeçen i Putinit, Kadyrov: Pas Ukrainës, do t’ia mësyjmë Polonisë

Evropa
Ish-komandanti çeçen i kërkuar për krime lufte në Ukrainë, në krye të ekipit rus të kërkim-shpëtimit që u dërgua në zonat e goditura nga tërmeti në Turqi

Ish-komandanti çeçen i kërkuar për krime lufte në Ukrainë, në krye të ekipit rus të kërkim-shpëtimit që u dërgua në zonat e goditura nga tërmeti në Turqi

Evropa
“Çfarë po ndodh me Kadyrovin?” – lideri çeçen ka pësuar një ndryshim drastik në paraqitje

“Çfarë po ndodh me Kadyrovin?” – lideri çeçen ka pësuar një ndryshim drastik në paraqitje

Evropa
Pse çeçenët janë duke luftuar ‘në të dyja anët’ e luftës në Ukrainë?

Pse çeçenët janë duke luftuar ‘në të dyja anët’ e luftës në Ukrainë?

Nga Bota
“Bismilah” – çeçenët luftojnë në Bakhmut në anën e ukrainasve, shkrepin armët “RPG”

“Bismilah” – çeçenët luftojnë në Bakhmut në anën e ukrainasve, shkrepin armët “RPG”

Evropa
Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Histori
Çeçenët që nuk duan të luftojnë në Ukrainë dhe ia mësyjnë Evropës, bllokohen në kufirin Kroaci-Bosnje

Çeçenët që nuk duan të luftojnë në Ukrainë dhe ia mësyjnë Evropës, bllokohen në kufirin Kroaci-Bosnje

Bosnja
Përdoruesit e rrjeteve sociale tallen me udhëheqësin çeçen Ramzan Kadyrov, pas publikimit të një ‘videoje propaganduese’ për të

Përdoruesit e rrjeteve sociale tallen me udhëheqësin çeçen Ramzan Kadyrov, pas publikimit të një ‘videoje propaganduese’ për të

Dështime
I kishte mbijetuar një sulmi me çekiç, tani kritiku i madh i Ramzan Kadyrovit raportohet se është vrarë në Suedi

I kishte mbijetuar një sulmi me çekiç, tani kritiku i madh i Ramzan Kadyrovit raportohet se është vrarë në Suedi

Nga Bota
Von Cramon për veshjen e Vuçiqit si çeçen: “Si nisi dhe si po shkon”

Von Cramon për veshjen e Vuçiqit si çeçen: “Si nisi dhe si po shkon”

Serbia
Vuçiq vishet si çeçen – përsërit frazën se marrëdhëniet ruso-serbe nuk mund të ndikohen nga asnjë presion

Vuçiq vishet si çeçen – përsërit frazën se marrëdhëniet ruso-serbe nuk mund të ndikohen nga asnjë presion

Serbia
Ukraina njeh pavarësinë e Çeçenisë

Ukraina njeh pavarësinë e Çeçenisë

Evropa
Putinit i shfaqen probleme në Çeçeni – shkëmbim zjarri masiv midis protestuesve dhe atyre që mbështesin regjimin e tij

Putinit i shfaqen probleme në Çeçeni – shkëmbim zjarri masiv midis protestuesve dhe atyre që mbështesin regjimin e tij

Nga Bota
Kadyrov thotë se urdhri i mobilizimit nuk do të zbatohet në Çeçeni

Kadyrov thotë se urdhri i mobilizimit nuk do të zbatohet në Çeçeni

Evropa
Kadyrov thotë se do të largohet për një kohë “të gjatë” nga pushteti

Kadyrov thotë se do të largohet për një kohë “të gjatë” nga pushteti

Evropa
Kritikët e Kadyrovit përgënjeshtrojnë Vuçiqin, mohojnë “përfshirjen e çeçenëve dhe çerkezëve” në Kosovë

Kritikët e Kadyrovit përgënjeshtrojnë Vuçiqin, mohojnë “përfshirjen e çeçenëve dhe çerkezëve” në Kosovë

Siguri