LAJMI I FUNDIT:

Brazili

216 Artikuj

Pronari i Facebook, Meta, po heq përmbajtjen që mbështet sulmin ndaj ndërtesave të qeverisë braziliane

Pronari i Facebook, Meta, po heq përmbajtjen që mbështet sulmin ndaj ndërtesave të qeverisë braziliane

Media Sociale
Protestat e dhunshme në Brazil – përveç sulmit ndaj policit, protestuesit tmerruan edhe kalin e tij

Protestat e dhunshme në Brazil – përveç sulmit ndaj policit, protestuesit tmerruan edhe kalin e tij

Dështime
Detaje dhe pamje të tjera të sulmit nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Detaje dhe pamje të tjera të sulmit nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Amerika Latine
Shtëpia e Bardhë dënon dhunën nga mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro në Brazil

Shtëpia e Bardhë dënon dhunën nga mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro në Brazil

Nga Bota
Presidenti brazilian i quan protestuesit, mbështetës të Bolsonaros “fashistë” dhe thotë se ata “do të gjenden dhe ndëshkohen”

Presidenti brazilian i quan protestuesit, mbështetës të Bolsonaros “fashistë” dhe thotë se ata “do të gjenden dhe ndëshkohen”

Amerika Latine
Tensione në Brazil, mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro ia mësyjnë dhe sulmojnë ndërtesën e Kongresit – përplasen me policinë

Tensione në Brazil, mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro ia mësyjnë dhe sulmojnë ndërtesën e Kongresit – përplasen me policinë

Amerika Latine
Lula u betua si president i Brazilit – hera e tretë që mban këtë post

Lula u betua si president i Brazilit – hera e tretë që mban këtë post

Amerika Latine
Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Amerika Latine
Tre të vdekur dhe të paktën tetë të plagosur pas të shtënave në dy shkolla të Brazilit

Tre të vdekur dhe të paktën tetë të plagosur pas të shtënave në dy shkolla të Brazilit

Amerika Latine
Rregullatori brazilian sekuestroi iPhone-at nga dyqanet pasi Apple nuk respektoi kërkesën për t’i shitur telefonat me karikues

Rregullatori brazilian sekuestroi iPhone-at nga dyqanet pasi Apple nuk respektoi kërkesën për t’i shitur telefonat me karikues

Lajme Teknologji
Mbështetësit e Bolsonaros bllokojnë rrugët pas humbjes së tij në zgjedhjet e fundit në Brazil

Mbështetësit e Bolsonaros bllokojnë rrugët pas humbjes së tij në zgjedhjet e fundit në Brazil

Amerika Latine
Osmani uron Lulan për zgjedhjen e tij si president i Brazilit: Shpresojmë të thellojmë bashkëpunimin mes vendeve tona

Osmani uron Lulan për zgjedhjen e tij si president i Brazilit: Shpresojmë të thellojmë bashkëpunimin mes vendeve tona

Kosovë
Nga burgu në një rikthim triumfues: Kush është Luiz Inacio Lula da Silva, presidenti i ri i zgjedhur i Brazilit?

Nga burgu në një rikthim triumfues: Kush është Luiz Inacio Lula da Silva, presidenti i ri i zgjedhur i Brazilit?

Amerika Latine
Lula mposht Bolsonaron në balotazhin historik presidencial të Brazilit

Lula mposht Bolsonaron në balotazhin historik presidencial të Brazilit

Amerika Latine
Shkuan për ta arrestuar, politikani brazilian përveç që qëlloi me pushkë, hodhi edhe granata në drejtim të policisë

Shkuan për ta arrestuar, politikani brazilian përveç që qëlloi me pushkë, hodhi edhe granata në drejtim të policisë

Amerika Latine
Qeni i policisë braziliane është bërë sensacion në internet

Qeni i policisë braziliane është bërë sensacion në internet

Fun Lajme
Brazili gjobit kompaninë Apple, i kërkon të shesë telefonat me karikues

Brazili gjobit kompaninë Apple, i kërkon të shesë telefonat me karikues

Mobile
Pamjet tregojnë shoferin brazilian që hup kontrollin në kamionçinën e tij dhe përfundon në liqen

Pamjet tregojnë shoferin brazilian që hup kontrollin në kamionçinën e tij dhe përfundon në liqen

Auto Lajme
Fituesi i zgjedhjeve në Brazil dihet në rundin e dytë pasi Bolsonaro doli më mirë sesa sugjeronin sondazhet

Fituesi i zgjedhjeve në Brazil dihet në rundin e dytë pasi Bolsonaro doli më mirë sesa sugjeronin sondazhet

Amerika Latine
Braziliani që ka tetë gra zbuloi “kërkesat e rrepta” të tyre: Duhet të jem në formë gjatë gjithë kohës

Braziliani që ka tetë gra zbuloi “kërkesat e rrepta” të tyre: Duhet të jem në formë gjatë gjithë kohës

Interesante
Po kërcenin së bashku, ky është momenti kur vajzat në Brazil bien në një gropë pas shembjes së betonit

Po kërcenin së bashku, ky është momenti kur vajzat në Brazil bien në një gropë pas shembjes së betonit

Dështime
Klientët ikin të frikësuar nga një lokal brazilian pasi e ngatërrojnë me grabitës një grup të CrossFit

Klientët ikin të frikësuar nga një lokal brazilian pasi e ngatërrojnë me grabitës një grup të CrossFit

Virale
Momenti i tmerrshëm kur një helikopter përplaset për telat e energjisë elektrike dhe rrëzohet në Brazil – të gjithë në bord mbijetojnë mrekullisht

Momenti i tmerrshëm kur një helikopter përplaset për telat e energjisë elektrike dhe rrëzohet në Brazil – të gjithë në bord mbijetojnë mrekullisht

Amerika Latine
Brazili thotë se Apple nuk mund të vazhdojë të shesë iPhone-a që nuk vijnë me karikues

Brazili thotë se Apple nuk mund të vazhdojë të shesë iPhone-a që nuk vijnë me karikues

Lajme Teknologji