LAJMI I FUNDIT:

Brazili

216 Artikuj

Varka filloi të fundosej në Atlantik, braziliani u hodh në frigorifer ku qëndroi për 11 ditë – momenti i shpëtimit të tij

Varka filloi të fundosej në Atlantik, braziliani u hodh në frigorifer ku qëndroi për 11 ditë – momenti i shpëtimit të tij

Nga Bota
A e njihni futbollistin dikur më të mirë në botë? Ronaldo fotografohet duke pushuar në Ibiza teksa shokon me formën fizike

A e njihni futbollistin dikur më të mirë në botë? Ronaldo fotografohet duke pushuar në Ibiza teksa shokon me formën fizike

Yjet
“Vetëm të vdekur mund të dilni nga shtëpia” – Braziliani i mbajti robër gruan dhe fëmijët për 17 vjet

“Vetëm të vdekur mund të dilni nga shtëpia” – Braziliani i mbajti robër gruan dhe fëmijët për 17 vjet

Amerika Latine
Një veturë shpërtheu papritmas teksa po mbushej me gaz, në një pikë karburanti në Rio de Janeiro – pronari “fluturoi në ajër, pastaj u përplas në tokë”

Një veturë shpërtheu papritmas teksa po mbushej me gaz, në një pikë karburanti në Rio de Janeiro – pronari “fluturoi në ajër, pastaj u përplas në tokë”

Amerika Latine
Pamjet e një beteje me armë në një lagje të Rio de Janeiro – në luftën kundër ‘kriminelëve’, rreth 400 policë u mbështetën nga automjete të blinduara dhe helikopterë

Pamjet e një beteje me armë në një lagje të Rio de Janeiro – në luftën kundër ‘kriminelëve’, rreth 400 policë u mbështetën nga automjete të blinduara dhe helikopterë

Amerika Latine
Zelensky i thotë Bolsonaros të Brazilit: “Nuk mund të jesh diku në mes” në luftën Rusi-Ukrainë

Zelensky i thotë Bolsonaros të Brazilit: “Nuk mund të jesh diku në mes” në luftën Rusi-Ukrainë

Nga Bota
Polici brazilian vret gjashtë anëtarët e familjes së tij më pas edhe veten

Polici brazilian vret gjashtë anëtarët e familjes së tij më pas edhe veten

Amerika Latine
“Artisti i arratisjes” – mafiozi Rocco Morabito, një nga njerëzit më të kërkuar në Itali ka mbërritur në Romë

“Artisti i arratisjes” – mafiozi Rocco Morabito, një nga njerëzit më të kërkuar në Itali ka mbërritur në Romë

Nga Bota
Braziliani shkatërroi klinikën dentare me pohimin se dentisti ka vendosur një çip përgjues në dhëmbin e gruas së tij

Braziliani shkatërroi klinikën dentare me pohimin se dentisti ka vendosur një çip përgjues në dhëmbin e gruas së tij

Amerika Latine
Shiu i dendur, 56 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në verilindje të Brazilit

Shiu i dendur, 56 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në verilindje të Brazilit

Amerika Latine
Reshje të mëdha në Brazil – mbyten 35 persona

Reshje të mëdha në Brazil – mbyten 35 persona

Amerika Latine
Braziliani humb jetën pasi dyshohet se oficerët e futën brenda një makine të mbushur me gaz

Braziliani humb jetën pasi dyshohet se oficerët e futën brenda një makine të mbushur me gaz

Amerika Latine
Këngëtari pothuajse u përfshi nga zjarri kur një ‘makinë papritmas nxori flakë’ drejt e në fytyrën e tij

Këngëtari pothuajse u përfshi nga zjarri kur një ‘makinë papritmas nxori flakë’ drejt e në fytyrën e tij

Dështime
Momenti i frikshëm kur shpërthimi i gazit shkatërron një shtëpi – gjejnë vdekjen tre anëtarë të një familjeje në Brazil

Momenti i frikshëm kur shpërthimi i gazit shkatërron një shtëpi – gjejnë vdekjen tre anëtarë të një familjeje në Brazil

Nga Bota
Braziliani i martuar me nëntë gra shprehet i pikëlluar pasi njëra prej tyre po ia kërkon ndarjen

Braziliani i martuar me nëntë gra shprehet i pikëlluar pasi njëra prej tyre po ia kërkon ndarjen

Interesante
Sa e rrezikshme është mbushja e veturës me gaz në një “pikë karburanti të pacertifikuar” e tregojnë këto pamje në Brazil

Sa e rrezikshme është mbushja e veturës me gaz në një “pikë karburanti të pacertifikuar” e tregojnë këto pamje në Brazil

Auto Lajme
Numri i të vdekurve shkon në 34, pamje të tjera të frikshme nga përmbytjet në Brazil

Numri i të vdekurve shkon në 34, pamje të tjera të frikshme nga përmbytjet në Brazil

Amerika Latine
Përmbytje në Brazil, uji “merr me vete gjithçka që gjen përpara” – të paktën 18 të vdekur

Përmbytje në Brazil, uji “merr me vete gjithçka që gjen përpara” – të paktën 18 të vdekur

Amerika Latine
Iu desh të ecnin me orë të tëra për t’u vaksinuar – historia e fotos virale që u bë në Amazonën braziliane

Iu desh të ecnin me orë të tëra për t’u vaksinuar – historia e fotos virale që u bë në Amazonën braziliane

Nga Bota
Anulohet karnavali më i madh në botë për shkak të Omicronit

Anulohet karnavali më i madh në botë për shkak të Omicronit

Amerika Latine
Na pret një kohë e trazuar politike: A do të jetë 2022-shi, viti i fundit për shumë liderë botërorë?

Na pret një kohë e trazuar politike: A do të jetë 2022-shi, viti i fundit për shumë liderë botërorë?

Evropa
Të paktën 18 persona të vdekur për shkak të përmbytjeve në Brazil

Të paktën 18 persona të vdekur për shkak të përmbytjeve në Brazil

Amerika Latine
Lindja e Brazilit u godit nga përmbytjet pasi dy diga u shkatërruan nga reshjet e dendura të shiut

Lindja e Brazilit u godit nga përmbytjet pasi dy diga u shkatërruan nga reshjet e dendura të shiut

Amerika Latine
Brazili dëbon Fondin Monetar Ndërkombëtar

Brazili dëbon Fondin Monetar Ndërkombëtar

Botë