LAJMI I FUNDIT:

Brazili

252 Artikuj

Gjykata Supreme e Brazilit urdhëron hetimin e Elon Musk për shpërndarjen e lajmeve të rreme

Gjykata Supreme e Brazilit urdhëron hetimin e Elon Musk për shpërndarjen e lajmeve të rreme

Lajme Teknologji
Kaos në një sallë gjyqi në Brazil – momenti kur një djalë qëllon me armë vrasësin e babait të tij

Kaos në një sallë gjyqi në Brazil – momenti kur një djalë qëllon me armë vrasësin e babait të tij

Amerika Latine
Trinjakët nga Brazili kanë ngjashmëri aq të madhe sa që edhe prindërve u desh të përdorin “një truk” për t’i njohur ata

Trinjakët nga Brazili kanë ngjashmëri aq të madhe sa që edhe prindërve u desh të përdorin “një truk” për t’i njohur ata

Interesante
Mediat publikojnë pamjet – por pse Bolsonaro i Brazilit qëndroi dy ditë “i fshehur” në ambasadën hungareze?

Mediat publikojnë pamjet – por pse Bolsonaro i Brazilit qëndroi dy ditë “i fshehur” në ambasadën hungareze?

Nga Bota
Ekipet e shpëtimit ndihmojnë njerëzit e bllokuar ndërsa stuhitë në Brazil kanë vrarë të paktën 20 persona

Ekipet e shpëtimit ndihmojnë njerëzit e bllokuar ndërsa stuhitë në Brazil kanë vrarë të paktën 20 persona

Nga Bota
Përdhunoi një shqiptare, Brazili krijon precedentë duke marrë vendimin historik për Robinhon

Përdhunoi një shqiptare, Brazili krijon precedentë duke marrë vendimin historik për Robinhon

Ndërkombëtare
Meta fiton apelin e gjykatës që ia ndalonte përdorimin e emrit të saj në Brazil

Meta fiton apelin e gjykatës që ia ndalonte përdorimin e emrit të saj në Brazil

Lajme Teknologji
Dasmorët e vegjël e bënë nusen të qajë – videoja u bë hit në rrjetet sociale

Dasmorët e vegjël e bënë nusen të qajë – videoja u bë hit në rrjetet sociale

Fun Lajme
Volkswagen prezanton edicionin Polo Robust për fermerët brazilianë

Volkswagen prezanton edicionin Polo Robust për fermerët brazilianë

Auto Lajme
Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Nga Bota
Pyjet tropikale të Amazonës mund të arrijnë ‘në një pikë kthese’ deri në vitin 2050, paralajmërojnë shkencëtarët

Pyjet tropikale të Amazonës mund të arrijnë ‘në një pikë kthese’ deri në vitin 2050, paralajmërojnë shkencëtarët

Nga Bota
Policia braziliane sekuestroi pasaportën e Jair Bolsonaro në mes të hetimit për “grusht shteti”

Policia braziliane sekuestroi pasaportën e Jair Bolsonaro në mes të hetimit për “grusht shteti”

Amerika Latine
Volkswagen do të rrisë investimet në Brazil – pritet prodhimi i 16 modeleve të reja

Volkswagen do të rrisë investimet në Brazil – pritet prodhimi i 16 modeleve të reja

Auto Lajme
Uji shndërrohet në shkumë të bardhë pasi një kamion me substanca detergjentesh përplaset pranë një lumi në Brazil

Uji shndërrohet në shkumë të bardhë pasi një kamion me substanca detergjentesh përplaset pranë një lumi në Brazil

Interesante
Një tufë bletësh “pushtuan” krahët e një aeroplani në Brazil – pasagjerët nuk u lejuan të dilnin jashtë për një orë

Një tufë bletësh “pushtuan” krahët e një aeroplani në Brazil – pasagjerët nuk u lejuan të dilnin jashtë për një orë

Amerika Latine
Shirat e rrëmbyeshëm, të paktën 11 të vdekur në Brazil – pamje që tregojnë kaosin e krijuar

Shirat e rrëmbyeshëm, të paktën 11 të vdekur në Brazil – pamje që tregojnë kaosin e krijuar

Amerika Latine
Alpinistët shfaqin pamjet ku pretendohet se alienët po lëvizin në kodrat e Brazilit

Alpinistët shfaqin pamjet ku pretendohet se alienët po lëvizin në kodrat e Brazilit

Interesante
Mediat në Serbi: Një kroat arrestohet për pjesëmarrje në likuidimin e “pjesëtarit të klanit mafioz serb në Brazil”

Mediat në Serbi: Një kroat arrestohet për pjesëmarrje në likuidimin e “pjesëtarit të klanit mafioz serb në Brazil”

Nga Bota
Momenti i vrasjes së pjesëtarit të klanit mafioz serb – që ka përdorur identitet të rremë – para syve të gruas dhe fëmijës së tij në Brazil

Momenti i vrasjes së pjesëtarit të klanit mafioz serb – që ka përdorur identitet të rremë – para syve të gruas dhe fëmijës së tij në Brazil

Serbia
Brazilianët thyejnë rekordin botëror Guiness me kullën më të lartë të bërë nga “shkopinjë druri”

Brazilianët thyejnë rekordin botëror Guiness me kullën më të lartë të bërë nga “shkopinjë druri”

Interesante
Zbulohet një specie e re dinozauri që ka jetuar 100 milionë vjet më parë

Zbulohet një specie e re dinozauri që ka jetuar 100 milionë vjet më parë

Shkencë
Brazili regjistron temperaturën e tij më të nxehtë ndonjëherë

Brazili regjistron temperaturën e tij më të nxehtë ndonjëherë

Amerika Latine
Brazili goditet nga vala e të nxehtit ekstrem, temperaturat shkojnë deri në 42.5 gradë Celsius

Brazili goditet nga vala e të nxehtit ekstrem, temperaturat shkojnë deri në 42.5 gradë Celsius

Amerika Latine
Skena të pabesueshme në varreza: Modelja braziliane preferon stërvitjet në “paqe dhe qetësi”, lëvizja e saj ka shkaktuar debate

Skena të pabesueshme në varreza: Modelja braziliane preferon stërvitjet në “paqe dhe qetësi”, lëvizja e saj ka shkaktuar debate

Fun Lajme