LAJMI I FUNDIT:

Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi – si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi – si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Një grua në Brazil u arrestua më 16 prill pasi dyshohet se solli një burrë të vdekur në një bankë për të nënshkruar një hua prej 17,000 reale (mbi 3000 euro).

Erika de Souza Vieira Nunes u arrestua pasi dërgoi trupin e pajetë të 68-vjeçarit, Paulo Roberto Braga në një degë banke në Bangu, një lagje në Rio de Janeiro, raportoi gazeta braziliane O Globo.


Nunes u përpoq të kryente transaksionin, e cila ishte vërejtur nga një punonjëse e bankës që ndjeu se diçka nuk shkonte, bëri xhiron e mediave sociale pas arrestimit të saj.

“Xhaxha, po dëgjon? Duhet ta firmosni. Nuk mund të firmos për ty”, thotë ajo ndërsa vendos një stilolaps mes gishtave të tij, raportoi O Globo.

Më pas ajo dëgjohet duke i thënë të vdekurit “nënshkruani këtu dhe mos më jepni më dhimbje koke”.

Një punonjës banke dëgjohet duke i thënë gruas se “nuk mendoj se kjo është e ligjshme. Ai nuk duket mirë. Ai është shumë i zbehtë”.

Skena e çuditshme ngriti alarmin tek punonjësit e bankës, të cilët menjëherë thirrën një ambulancë dhe policinë.

Gruaja, e cila pretendonte se ishte mbesa dhe kujdestare e Bragas, u arrestua më vonë në bankë.

Autoritetet thanë se po kontrollojnë kamerat televizive brenda dhe jashtë bankës për të përcaktuar nëse gruaja ka vepruar vetëm apo me bashkëpunëtorë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Kalo në kategori