LAJMI I FUNDIT:

Brazili

206 Artikuj

Braziliani i martuar me gjashtë gra, planifikon të bëjë fëmijë me secilën

Braziliani i martuar me gjashtë gra, planifikon të bëjë fëmijë me secilën

Interesante
Ish-presidenti Bolsonaro kthehet në Brazil për herë të parë që nga trazirat e 8 janarit

Ish-presidenti Bolsonaro kthehet në Brazil për herë të parë që nga trazirat e 8 janarit

Nga Bota
Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Amerika Latine
Vritet vrasësi serik famëkeq i Brazilit – ishte dënuar për mbi 100 vrasje për të cilat kaloi 42 vjet në burg

Vritet vrasësi serik famëkeq i Brazilit – ishte dënuar për mbi 100 vrasje për të cilat kaloi 42 vjet në burg

Amerika Latine
Maçoku i familjes braziliane u kthye në shtëpi i mbuluar nga puthjet

Maçoku i familjes braziliane u kthye në shtëpi i mbuluar nga puthjet

Interesante
Braziliania e cila u martua me ‘kukullën prej lecke’ pretendon se “djali i tyre është kidnapuar dhe po mbahet peng”

Braziliania e cila u martua me ‘kukullën prej lecke’ pretendon se “djali i tyre është kidnapuar dhe po mbahet peng”

Fun Lajme
U mbajt e mbyllur për 20 vjet nga nëna e saj në një qeli të zymtë, momenti kur gruaja në Brazil shpëtohet nga policia

U mbajt e mbyllur për 20 vjet nga nëna e saj në një qeli të zymtë, momenti kur gruaja në Brazil shpëtohet nga policia

Amerika Latine
Braziliani që pretendon se është njeriu më i vjetër në botë feston 122 vjetorin e lindjes, një vit pasi mposhti coronavirusin

Braziliani që pretendon se është njeriu më i vjetër në botë feston 122 vjetorin e lindjes, një vit pasi mposhti coronavirusin

Interesante
Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Amerika
Lista e kanaleve më fitimprurëse në YouTube

Lista e kanaleve më fitimprurëse në YouTube

Lindi Gjikolli
Mos harroni frenin e dorës! Pamje që tregojnë pasojat e mundshme, nëse harrojmë të bëjmë një gjë të tillë

Mos harroni frenin e dorës! Pamje që tregojnë pasojat e mundshme, nëse harrojmë të bëjmë një gjë të tillë

Auto Fun
Braziliania lind një fëmijë me gjatësi prej 59 centimetrash dhe peshon 7.3 kilogramë

Braziliania lind një fëmijë me gjatësi prej 59 centimetrash dhe peshon 7.3 kilogramë

Interesante
Në Brazil mbahen tubime të mëdha pro-demokracisë për të dënuar rebelët që sulmuan ndërtesat qeveritare

Në Brazil mbahen tubime të mëdha pro-demokracisë për të dënuar rebelët që sulmuan ndërtesat qeveritare

Amerika Latine
Pamje që tregojnë shkatërrimin që lanë pas – përmbledhje rreth protestave nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Pamje që tregojnë shkatërrimin që lanë pas – përmbledhje rreth protestave nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Amerika Latine
Pronari i Facebook, Meta, po heq përmbajtjen që mbështet sulmin ndaj ndërtesave të qeverisë braziliane

Pronari i Facebook, Meta, po heq përmbajtjen që mbështet sulmin ndaj ndërtesave të qeverisë braziliane

Media Sociale
Protestat e dhunshme në Brazil – përveç sulmit ndaj policit, protestuesit tmerruan edhe kalin e tij

Protestat e dhunshme në Brazil – përveç sulmit ndaj policit, protestuesit tmerruan edhe kalin e tij

Dështime
Detaje dhe pamje të tjera të sulmit nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Detaje dhe pamje të tjera të sulmit nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro në tri ndërtesat shtetërore të Brazilit

Amerika Latine
Shtëpia e Bardhë dënon dhunën nga mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro në Brazil

Shtëpia e Bardhë dënon dhunën nga mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro në Brazil

Nga Bota
Presidenti brazilian i quan protestuesit, mbështetës të Bolsonaros “fashistë” dhe thotë se ata “do të gjenden dhe ndëshkohen”

Presidenti brazilian i quan protestuesit, mbështetës të Bolsonaros “fashistë” dhe thotë se ata “do të gjenden dhe ndëshkohen”

Amerika Latine
Tensione në Brazil, mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro ia mësyjnë dhe sulmojnë ndërtesën e Kongresit – përplasen me policinë

Tensione në Brazil, mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro ia mësyjnë dhe sulmojnë ndërtesën e Kongresit – përplasen me policinë

Amerika Latine
Lula u betua si president i Brazilit – hera e tretë që mban këtë post

Lula u betua si president i Brazilit – hera e tretë që mban këtë post

Amerika Latine
Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Amerika Latine
Tre të vdekur dhe të paktën tetë të plagosur pas të shtënave në dy shkolla të Brazilit

Tre të vdekur dhe të paktën tetë të plagosur pas të shtënave në dy shkolla të Brazilit

Amerika Latine
Rregullatori brazilian sekuestroi iPhone-at nga dyqanet pasi Apple nuk respektoi kërkesën për t’i shitur telefonat me karikues

Rregullatori brazilian sekuestroi iPhone-at nga dyqanet pasi Apple nuk respektoi kërkesën për t’i shitur telefonat me karikues

Lajme Teknologji