LAJMI I FUNDIT:

Martohet çifti më i shkurtër në botë

Martohet çifti më i shkurtër në botë

Organizata e Rekordeve Botërore Guinness njeh vazhdimisht arritje të jashtëzakonshme dhe një e fundit ka tërhequr vëmendje të konsiderueshme në internet.

Paulo Gabriel da Silva Barros dhe Katyucia Lie Hoshino, një çift brazilian, kanë siguruar zyrtarisht titullin e çiftit më të shkurtër të martuar në botë.

Ky dallim nxjerr në pah një histori të ngrohtë të dashurisë, përcjell Telegrafi.


Në vend që t’i nënshtrohen presioneve shoqërore, Barros dhe Hoshino kanë përqafuar karakteristikat e tyre fizike unike dhe kanë krijuar një partneritet të qëndrueshëm.

Madje, rrëfimi i tyre ka rezonuar me një audiencë globale.

Çifti, i cili u njoh në vitin 2006, krijoi një lidhje të fortë për më shumë se 15 vjet përpara se të zyrtarizonte bashkimin e tyre, duke u bërë tani çifti më i shkurtër i martuar.

Ata thanë: “Ne mund të jemi të shkurtër, por kemi zemra të mëdha dhe shumë dashuri për njëri-tjetrin si dhe për të gjithë në jetën tonë. Jeta jonë nuk është pa sfida, por ne jemi kaq të lumtur që mund t’i trajtojmë këto sfida së bashku”.

Sipas Guinness, gjatësia e kombinuar e çiftit është 181.41 cm. Gjatësia e Paulos është 90.28 cm, ndërsa e Katyucia është 91.13 cm. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Interesante
Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Virale
Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Virale
Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Interesante
Kalo në kategori