LAJMI I FUNDIT:

Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Një kryebashkiak i Rio de Janeiro të Brazilit u kap duke iu bashkuar një takimi në internet ndërsa ishte ulur në tualet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Cesar Maia, ish-kryetari i bashkisë së qytetit në Rio de Janeiro, ishte regjistruar për konferencën e tij me Zoom me anëtarë të tjerë të këshillit.

Mirëpo, politikani e kuptoi shpejt gabimin e tij pasi pjesëmarrësit e tjerë të takimit vunë re një gjë të tillë.


Maia më pas kapi me nxitim pajisjen e tij për të treguar fytyrën e tij.

Videot që po bëhen virale në rrjetet sociale tregojnë se Pablo Mello, këshilltari që drejton seancën, i habitur nga incidenti.

Më pas ai i kërkoi ish-kryetarit të bashkisë që të fikte kamerën.

Më vonë, zyra e z. Maia lëshoi një deklaratë dhe kërkoi falje. /Telegrafi/