LAJMI I FUNDIT:

Besa Shahini

65 Artikuj

Dardan Molliqaj dhe Besa Shahini bëhen prindër të një vajze

Dardan Molliqaj dhe Besa Shahini bëhen prindër të një vajze

Yjet
I thanë “Ik prej nga ke ardhur”, a u ndje Besa Shahini e diskriminuar si kosovare në Shqipëri?

I thanë “Ik prej nga ke ardhur”, a u ndje Besa Shahini e diskriminuar si kosovare në Shqipëri?

Kosovë
Shahini: Pati kampanjë të vrazhdë kundër meje dhe Gent Cakajt nga Vetëvendosje

Shahini: Pati kampanjë të vrazhdë kundër meje dhe Gent Cakajt nga Vetëvendosje

Kosovë
Pas dorëheqjes nga posti i ministres së Arsimit, Shahini: Ndjeva racizëm për shkak të dialektit kosovar

Pas dorëheqjes nga posti i ministres së Arsimit, Shahini: Ndjeva racizëm për shkak të dialektit kosovar

Shqipëri
Evis Kushi ministrja e re e Arsimit në Shqipëri, largohet Besa Shahini

Evis Kushi ministrja e re e Arsimit në Shqipëri, largohet Besa Shahini

Shqipëri
Pas Besa Shahinit, edhe Sandër Lleshaj deklaron se nuk do të jetë më ministër edhe nëse fiton PS

Pas Besa Shahinit, edhe Sandër Lleshaj deklaron se nuk do të jetë më ministër edhe nëse fiton PS

Shqipëri
Zgjidhen anëtarët dhe kryetari i Bordit të Ligës Unike

Zgjidhen anëtarët dhe kryetari i Bordit të Ligës Unike

Basketboll
​Kosova dhe Shqipëria me platformë të përbashkët digjitale të arsimit parauniversitar

​Kosova dhe Shqipëria me platformë të përbashkët digjitale të arsimit parauniversitar

Arsim
Marrëveshja historike për themelimin e Ligës UNIKE nënshkruhet të enjten

Marrëveshja historike për themelimin e Ligës UNIKE nënshkruhet të enjten

Basketboll
Shahini: Në përfundim të mandatit do të largohem nga Qeveria dhe Shqipëria

Shahini: Në përfundim të mandatit do të largohem nga Qeveria dhe Shqipëria

Shqipëri
Publikohet videoja për mënyrën e mësimit në klasë në Shqipëri

Publikohet videoja për mënyrën e mësimit në klasë në Shqipëri

Shqipëri
Shahini: Vitin e ardhshëm shkollor dyfishojmë numrin e punonjësve të shërbimit psikosocial

Shahini: Vitin e ardhshëm shkollor dyfishojmë numrin e punonjësve të shërbimit psikosocial

Shqipëri
Librat falas në Shqipëri, Shahini: Këtë vit zgjeruam më tej skemën mbështetëse për librat falas

Librat falas në Shqipëri, Shahini: Këtë vit zgjeruam më tej skemën mbështetëse për librat falas

Shqipëri
Në Shqipëri shkollat do të hapen në shtator, disa skenarë për të rifilluar mësimin   

Në Shqipëri shkollat do të hapen në shtator, disa skenarë për të rifilluar mësimin   

Shqipëri
Ministrja Shahini jep disa skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor në Shqipëri

Ministrja Shahini jep disa skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor në Shqipëri

Shqipëri
Shahini: LVV e përdori bashkimin kombëtar për përfitime partiake

Shahini: LVV e përdori bashkimin kombëtar për përfitime partiake

Lajme
Shahini: Shqipëria e ka menaxhu mirë pandeminë COVID-19

Shahini: Shqipëria e ka menaxhu mirë pandeminë COVID-19

Kosovë
​Likaj e Shahini dakordohen për harmonizimin e planeve për fillimin e vitit të ri shkollor

​Likaj e Shahini dakordohen për harmonizimin e planeve për fillimin e vitit të ri shkollor

Kosovë
Likaj e Shahini flasin për gjendjen e arsimit në Kosovë e Shqipëri

Likaj e Shahini flasin për gjendjen e arsimit në Kosovë e Shqipëri

Kosovë
​Shahini: Pas vite përpjekjesh, shqiptarëve në Serbi u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria

​Shahini: Pas vite përpjekjesh, shqiptarëve në Serbi u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria

Shqipëri
Ministrja e Arsimit në Shqipëri: Si fëmijë në Kosovë kisha parë vetëm luftë, të përpiqemi ta gëzojmë lirinë

Ministrja e Arsimit në Shqipëri: Si fëmijë në Kosovë kisha parë vetëm luftë, të përpiqemi ta gëzojmë lirinë

Kosovë
PD kërkon dorëheqjen e Besa Shahinit, pasi u përdhunua një nxënëse

PD kërkon dorëheqjen e Besa Shahinit, pasi u përdhunua një nxënëse

Shqipëri
Shahini: Mbrëmjet e maturës nuk do të lejohen

Shahini: Mbrëmjet e maturës nuk do të lejohen

Shqipëri
Shahini: Shkollat do të hapen vetëm për maturantët

Shahini: Shkollat do të hapen vetëm për maturantët

Shqipëri