LAJMI I FUNDIT:

20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s

49 Artikuj

Ish- ushtari i KFOR-it kujton gëzimin e fëmijëve shqiptarë para 20 vitesh

Ish- ushtari i KFOR-it kujton gëzimin e fëmijëve shqiptarë para 20 vitesh

Kosovë
Mustafa demanton Protokollin e Shtetit për ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit të vendit: Nuk kam marrë ftesë

Mustafa demanton Protokollin e Shtetit për ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit të vendit: Nuk kam marrë ftesë

Kosovë
“Më kujtohet makthi i ambasadorëve të NATO-s,…”: Intervistë për Euronews, Clark kujton një nga momentet më të vështira të vitit 1999 (Video)

“Më kujtohet makthi i ambasadorëve të NATO-s,…”: Intervistë për Euronews, Clark kujton një nga momentet më të vështira të vitit 1999 (Video)

Kosovë
Mesazhi i Albright dhënë në vitin 1999 vendoset në pllakë, ish-sekretarja tregoi tri parimet që duhet të ketë parasysh Kosova (Foto)

Mesazhi i Albright dhënë në vitin 1999 vendoset në pllakë, ish-sekretarja tregoi tri parimet që duhet të ketë parasysh Kosova (Foto)

Kosovë
20 vjetori i hyrjes së NATO-s dhe vizita e Clinton në Kosovë, top lajm edhe në mediat ndërkombëtare (Foto)

20 vjetori i hyrjes së NATO-s dhe vizita e Clinton në Kosovë, top lajm edhe në mediat ndërkombëtare (Foto)

Kosovë
Në prag të Ditës së Çlirimit, u përuruan katër rrugë në Panorc

Në prag të Ditës së Çlirimit, u përuruan katër rrugë në Panorc

Lajme
Isa Mustafa nuk u ftua në manifestimet për Ditën e Çlirimit

Isa Mustafa nuk u ftua në manifestimet për Ditën e Çlirimit

Kosovë
Hoxha: Integrimi në BE dhe NATO, shpresa më e mirë për paqe të qëndrueshme në rajon

Hoxha: Integrimi në BE dhe NATO, shpresa më e mirë për paqe të qëndrueshme në rajon

Kosovë
Selimi: Për UÇK-në janë krijuar dy të vërteta

Selimi: Për UÇK-në janë krijuar dy të vërteta

Kosovë
Jahjaga: Rrugëtimi ynë për shtetin dhe popullin tonë nuk ka mbaruar ende

Jahjaga: Rrugëtimi ynë për shtetin dhe popullin tonë nuk ka mbaruar ende

Kosovë
Veseli takoi gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s dhe prezenca e saj fizike në Kosovë, i dhanë rajonit paqen

Veseli takoi gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s dhe prezenca e saj fizike në Kosovë, i dhanë rajonit paqen

Kosovë
Haradinaj: Gjenerali Clark do të mbetet gjithmonë në kujtesën tonë si njeriu i shpresës dhe shpëtimit

Haradinaj: Gjenerali Clark do të mbetet gjithmonë në kujtesën tonë si njeriu i shpresës dhe shpëtimit

Kosovë
Faton Abullahu: Pse nuk u ftua opozita në manifestimet e 20-vjetorit të lirisë?

Faton Abullahu: Pse nuk u ftua opozita në manifestimet e 20-vjetorit të lirisë?

Kosovë
Blair në 20-vjetorin e lirisë së Kosovës: Jemi në anën tuaj, si 20 vjet më parë (Video)

Blair në 20-vjetorin e lirisë së Kosovës: Jemi në anën tuaj, si 20 vjet më parë (Video)

Kosovë
O’Connell: Veprimi për paqen, zgjedhje që secili prej nesh mund të bëjë

O’Connell: Veprimi për paqen, zgjedhje që secili prej nesh mund të bëjë

Kosovë
Hilary Clinton uron Kosovën në 20-vjetorin e lirisë: Jeni në mendjen time (Video)

Hilary Clinton uron Kosovën në 20-vjetorin e lirisë: Jeni në mendjen time (Video)

Kosovë
Jahjaga: Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë ishte e pashmangshme

Jahjaga: Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë ishte e pashmangshme

Kosovë
Clark kujton momentin kur hyri KFOR-i në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha, jam shumë krenar

Clark kujton momentin kur hyri KFOR-i në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha, jam shumë krenar

Kosovë
Kryeparlamentari Veseli përcjell ish-presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës

Kryeparlamentari Veseli përcjell ish-presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës

Kosovë
Presidenti Thaçi e falënderon ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

Presidenti Thaçi e falënderon ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

Kosovë
Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)

Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)

Kosovë
Haziri: 20 vjetët e lirisë, janë themel i gjakut të dëshmorëve

Haziri: 20 vjetët e lirisë, janë themel i gjakut të dëshmorëve

Kosovë
Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj (Foto/Video)

Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj (Foto/Video)

Kosovë
Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas sulmeve të NATO-s (Foto/Video)

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas sulmeve të NATO-s (Foto/Video)

Kosovë