Mbappe e feston kontratën e re me het-trik, shënojnë edhe Neymar dhe Di Maria

PSG ka shënuar fitore me rezultat 5-0 ndaj Metz në ndeshjen përmbyllëse të Ligue 1.

Kampionët francez ishin të pamëshirshëm ndaj kundërshtarit, duket e gjetur rrjetën plot pesë herë.

Kylian Mbappe shënoi het-trik, duke e festuar kontratën e re që sapo e zyrtarizoi me PSG-në.

Ai shënoi në minutat 25’, 28’ dhe 50’, duke u konfirmuar si top shënues në Ligue 1 me 28 gola.

Kishte festë edhe për Neymar që shënoi në minutën e 31-të, e që ishte goli i 100-të i tij me fanellën e PSG-së.

Ndërsa Angel di Maria në ndeshjen e lamtumirës arriti po ashtu të shënojë.

PSG e mbyll kampionatin me 86 pikë. /Telegrafi/

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit