Gjilani ‘tradhtohet’ nga Kushtrim Shabani, Suhareka fiton me rikthim

Suhareka ka shënuar fitore ndaj Gjilanit me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superligës së Kosovës.

Gjilanasit e nisën më mirë takimin, duke rrezikuar të parët dhe madje duke gjetur edhe golin.

Robert Rrahmani shënoi në minutën e 14-të për 1-0.

Por nuk vonoi shumë dhe vendasit arritën të shënonin golin e barazimit me Mevlan Zekën për 1-1.

Senad Jarovic në minutën e 34-të e ktheu në gol një asistim të Rrahmanit për 2-1.

Pak para së të mbyllet pjesa e parë Kushtrim Shabani u ndëshkua me katron të kuq pas dy të verdhëve, për një ndërhyrje të rëndë në mesin e fushës.

Me një lojtar më shumë në fushë, Suhareka mori në dorë frenat e lojës dhe shtoi sulmet drejt portës së Kenan Haxhihamzes.

Mbrojtësi Nikola Stijepovic arriti t’i barazojë shifra në 2-2 në minutën 79-të.

Fitoren Suharekës ia solli talenti Arvanit Rexhaj me golin e shënuar në minutën e 85-të për 3-2.

Suhakrea ka shtatë pikë pas tri ndeshjeve, ndërsa Gjilani me dy pikë është në pozitat e fundit. /Telegrafi/

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin