Pau Cubarsi debuton në mënyrë të tmerrshme në Lojërat Olimpike

Debutimi i Pau Cubarsi në Lojërat Olimpike nuk ka ecur siç ishte planifikuar.

Qendërmbrojtësi mori një karton të verdhë tashmë në minutën e 7-të kundër Uzbekistanit dhe shkaktoi një penallti në fund të pjesës së parë, duke marrë pothuajse të verdhën e dytë.

Cubarsi u zëvendësua me Jon Pacheco të Real Sociedad në pushimin mes dy pjesëve. Është një pyetje nëse Pau do të fillojë ndeshjen e ardhshme të Spanjës tani.

17-vjeçari ishte në listën e Spanjës për Euro 2024, por Luis de la Fuente vendosi të mos e merrte në turne.

Duket se ai nuk gaboi pasi skuadra e tij fitoi kompeticionin dhe dyshja e qendërmbrojtësve Robin Le Normand dhe Aymeric Laporte dukeshin mjaft solide.

Cubarsi është lojtari më i ri në Lojërat Olimpike, ndërsa Spanja triumfoi në fund 2-1 ndaj Uzbekistanit. /Telegrafi/

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Skandal në LO Paris 2024 - Lojtarët u kthyen në fushë pas dy orësh dhe Argjentinës iu anulua goli, Maroku mori fitore

Skena të shëmtuara që çuan në ndërprerjen e ndeshjes Argjentinë - Marok në Lojërat Olimpike

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët