Liverpooli kalon në 1/8 e finales së FA Cup me fitoren dominues ndaj Norwichit

Barcelona ka kaluar në 1/8 e finales së FA Cup, pasi ka eliminuar Norwichin me rezultat 5-2.

The Reds kaluan në epërsi pas 16 minutash lojë me golin e Curtis Jones, që u asistua prej McConell.

Por, mysafirët i barazuan shifrat shpejtë, kur realizuan për 1-1 me anë të Gibson (22’).

Epërsinë Liverpoolit ia ktheu Darwin Nunez, që mori një asistim perfekt nga Bradley në minutën e 28-të.

Pjesa e dytë ishte po aq dinamike, pasi u shënuan edhe katër gola të tjerë.

Diogo Jota hyri në listën e golashënuesve kur realizoi për 3-1 në minutën e 53-të.

Në këtë listë hyri edhe Virgil van Dijk, kur shënoi pas dhjetë minutash, me asistimin e Dominik Szsoboszlait.

Në minutën e 69-të, Norwichi ngushtoi epërsinë e Liverpoolit, pasi shënoi për 4-2 me anë të Borja Sainz.

Liverpooli e shënoi edhe të pestin (5-2) me anë të Ryan Gravenberch (90+5′), për të kaluar në rrethin tjetër të FA Cup, ndërsa më vonë pritet të mësojë emrin e kundërshtarit. /Telegrafi/