Donat Rrudhani shënon ndaj Grasshopers, goli i tij ia sjell fitoren Young Boysit

Donat Rrudhani u fut në lojë në pjesën e dytë, duke arritur që të lërë jurmë në fitoren e Young Boys përballë Grasshopers.

Anësori u inkuadrua në lojë në minutën e 63-të të takimit dhe nuk vonoi shumë arriti të shënojë.

Rrudhani e gjeti golin në minutën e 73-të me një goditje të saktë nga brenda zonës, duke e zhbllokuar sfidën për rezultatin 1-0.

Ky është goli i parë këtë sezon i lojtarit që përfaqëson Kosovën.

Ai për këtë paraqitje u vlerësua me notën 7.5 nga SofaScore, ku ishte ndër më të mirët në fushë.

Kastriot Imeri mungoi te Young Boys shkaku i lëndimit, ndërsa Amir Abrashi dhe Florian Hoxha startuan te  Grasshopers.

Young Boys është lider me 41 pikë në Superligën e Zvicrës. /Telegrafi/

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Sulm i tmerrshëm në Francë: Të shtëna armësh në drejtim të tre lojtarëve të Marseilles