Ylli mposht Prishtinën, fitorja e pestë me radhë për therandasit

Golden Eagle Ylli po kalon në formë shumë të mirë. Therandasit arritën fitoren e pestë radhazi, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 100:80 (26:24, 17:18, 33:19, 24:19).

Bardhekaltrit e nisën ndeshjen shumë më mirë dhe që në fillim krijuan epërsi prej 12 pikësh, 7:19, por vendasit dalëngadalë u rikthyen dhe e fituan çerekun e parë 26:24. Therandasit vazhduan me lojë të mirë, duke pasur epërsi 6-7 pikë, por kryeqytetasit nuk lejuan shkëputjen, ku pjesa e parë përfundoi 43:42.

Periudha e tretë ishte vendimtare në këtë sfidë. Në këtë pjesë, vendasit ishin shumë më të mirë, sidomos në efikasitet dhe e fituan bindshëm këtë pjesë, ku rezultati pas 30 minutash ishte 76:61. Në dhjetë minutat e fundit nuk kishte ndonjë ndryshim të madh dhe therandasit fituan me 20 pikë dallim, 100:80.

Te vendasit u dalluan Gëzim Morina me 18 pikë, tre kërcime dhe shtatë asistime dhe Jalen Nesbitt me 18 pikë e 11 kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Muhamedali Janjeva me 15 pikë e gjashtë kërcime, Tyron Harris me 20 pikë dhe Shaheed Davis me 17 pikë.

Golden Eagle Ylli ka gjashtë fitore e katër humbje, kurse Sigal Prishtina pesë fitore e katër humbje.

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij