Paraqitja e mirë e Trepçës në pjesën e dytë i dhuron fitoren ndaj Istogut

Trepça ka shënuar fitore ndaj Istogut me rezultat 112:82 (23:23, 25:25, 37:14, 27:20), në javën e tetë të Prince Caffe Superligës, ku dallimi u bë në pjesën e dytë.

Në fakt pjesa e parë ishte tërësisht e barabartë, madje istogasit e nisën më mirë ndeshjen, sidoqoftë, mitrovicasit nuk lejuan shkëputjen e tyre dhe pjesa e parë përfundoi 48:48.

Megjithatë, vendasit u mobilizuan në periudhën e tretë, ku ishin bindshëm më të mirë, si në sulm, ashtu edhe në mbrojtje, duke e fituar këtë pjesë 37:14, ndërsa në dhjetë minutat e fundit vetëm sa shtuan epërsinë dhe triumfuan 112:82.

Te vendasit u dalluan Drilon Hajrizi me 34 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime dhe debutuesi Darnell Edge me 22 pikë, shtatë kërcime e dhjetë asistime, kurse te mysafirët më i miri ishte Arian Azemi me 25 pikë, pesë kërcime e nëntë asistime.

Trepça numëron gjashtë fitore e dy humbje, duke u renditur e dyta, kurse Istogu me një fitore e shtatë humbje është në vendin e fundit në tabelë./Telegrafi/

“Merre ose lëre”, Marco Reus ka dy oferta të mëdha në tavolinë para largimit nga Dortmundi

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Manchester United i ofron Barcelonës kartonin e Bruno Fernandes në një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit