Chelsea assesi të këndellet, pëson në shtëpi nga Brighton

Chelsea ka vazhduar me formë të dobët, duke pësuar humbje në shtëpi ndaj Brighton me rezultat 2-1.

Londinezët e nisën mirë takimin, duke shënuar që në start me Conor Gallagher për 1-0.

Por pa u mbyllur pjesa e parë në skenë doli Danny Welbeck që iu përgjigj harkimit të Pascal Gross për të shënuar për 1-1.

Brihgton që në anën tjetër po tregon formë fantastike, mori epërsinë në minutën e 70-të me Julio Encison për 2-1.

Deri në fund vendasit tentuan të barazonin rezultatin, por nuk ia arritën.

Brigton pas kësaj fitoreje mbetet në pozitën e shtatë me 49 pikë, ndërsa Chelsea është i 11-ti me 39 pikë. /Telegrafi/

Trajneri i Lilles befason për Edon Zhegrovën: Tregon pikën e fortë dhe të dobët të reprezentuesit të Kosovës

"Drita më bëri me shtëpi" - Faruk Statovci tregon se si me paratë e fituara te klubi gjilanas kishte ndërtuar shtëpitë në fshat

Superliga
Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në

Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në "Santiago Bernabeu"

A do të luante me një ekip me Ronaldon? Kjo ishte përgjigja e Messit

Katër lojtarë të Real Madridit që kanë luajtur çdo minutë deri më tani, por gjashtë të tjerë nuk janë aktivizuar fare

Askush nuk po mund ta besoj pasimin që ylli i Liverpoolit ka bërë te Xavi Simons