Mijëra nënshkrime për shkarkimin e Graham Potterit nga Chelsea

Një peticion për shkarkimin e trajnerit të Chelseat, Graham Potter, ka marrë mijëra nënshkrime pas humbjes 2-0 të së dielës ndaj Tottenhamit.

Golat e Oliver Skipp dhe Harry Kane ishin të mjaftueshme për humbjen e tretë radhazi në të gjitha garat për Blutë.

Dhe Potter është nën presion në rritje pas vetëm dy fitoreve në 15 ndeshjet e tij të fundit në ligë.

Potter nën presion - kush mund ta zëvendësojë anglezin si trajner i Chelseat
Lexo po ashtu Potter nën presion - kush mund ta zëvendësojë anglezin si trajner i Chelseat

Kështu tifozët gjetën një mënyrë tjetër për të bërë të njohur zemërimin e tyre pas fishkëllimës së fundit.

Brenda pak minutash nga rezultati, një peticion në Change.org u shfaq duke kërkuar largimin e Potter nga Chelsea.

Potter e bën fajtor Tuchelin për formën e dobët të Chelseat
Lexo po ashtu Potter e bën fajtor Tuchelin për formën e dobët të Chelseat

Ai mblodhi shpejt mijëra nënshkrime, duke shkuar në mbi 4000 pas vetëm 40 minutash.

Dhe arriti 8,000 nënshkrime mbi një orë më vonë, me shumë fansa që pajtoheshin me nënshkrimin e peticionit. /Telegrafi/

Chelsea është afër krizës pas humbjes 2-0 ndaj Tottenham

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës:

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës: "Ai as që flet me të, nuk është e drejtë"

Caktohet gjyqtari për ndeshjen kthyese Real-Bayern: Fat i keq për Los Blancos

Humbi një rast të artë dhe u kritikua nga tifozët - ylli i Liverpoolit fshinë të gjitha postimet me fanellën e The Reds