LAJMI I FUNDIT:

Potter nën presion – kush mund ta zëvendësojë anglezin si trajner i Chelseat

Potter nën presion – kush mund ta zëvendësojë anglezin si trajner i Chelseat

Graham Potter mund të jetë penduar për kalimin e tij në Chelsea.

Reklama

Trajneri 47 vjeçar u largua nga Brightoni për t’u transferuar në Stamford Bridge.

Anglezi mund të shkarkohet nga Chelsea në ditët e ardhshme – por kush mund ta zëvendësojë atë?

Pesë arsyet se përse Potter nuk do të shkarkohet nga Chelsea në një të ardhme të afërt
Lexo po ashtu Pesë arsyet se përse Potter nuk do të shkarkohet nga Chelsea në një të ardhme të afërt

Pas një disfate 2-0 si mysafir ndaj rivalëve londinez Tottenhamit, Chelsea ndodhet në vendin e 10-të në Ligën Premier.

Në një formë shokuese, Blutë kanë fituar vetëm një nga 11 ndeshjet në vitin 2023 – me Potter që tani gjendet buzë shkarkimit.

Por, kush mund ta zëvendësojë anglezin nëse Todd Bohely me aksionerët e tjerë vendosin ta shkarkojnë:

Graham Potter ka rekordin më të keq se çdo trajner që ka pasur Chelsea
Lexo po ashtu Graham Potter ka rekordin më të keq se çdo trajner që ka pasur Chelsea

THOMAS TUCHEL

Tifozët duan dëshpërimisht kthimin e gjermanit. Ai fitoi me Chelsean Ligën e Kampionëve në 2021, i çoi ata në finalet e Kupës FA dhe finalen e Kupës Carabao në vitin 2022.

Tuchelit iu dha çuditërisht letra e shkarkimit në shtator të këtij sezoni, duke u zëvendësuar nga Potter.

Potter e bën fajtor Tuchelin për formën e dobët të Chelseat
Lexo po ashtu Potter e bën fajtor Tuchelin për formën e dobët të Chelseat

ROBERTO DE ZERBI

Ata kanë peshkuar njëherë te Brightoni … pse të mos provoni përsëri?

De Zerbi ka vazhduar të bëjë mrekulli te Pulëbardha, duke i ndihmuar ata të jenë të shtati në Ligën Premier.

I gozhduar nga tifozët e Chelseat, por pak kush e di se çfarë i ka ndodhur Cucurellas
Lexo po ashtu I gozhduar nga tifozët e Chelseat, por pak kush e di se çfarë i ka ndodhur Cucurellas

MAURICIO POCHETTINO

Një lëvizje te ish-rivalët londinez për ish-trajnerin e Tottenhamit?

Në dukje e paimagjinueshme… dhe megjithatë raportimet e fundit bëjnë të ditur se Chelsea bëri një qasje si “Plani B” në rast se Potter do të shkarkohej.

Besohet se argjentinasi e refuzoi ofertën.

Nëse Potter nuk arrin ta këndellë Chelsean, atëherë Pochettino është emri i parë në listë për ta zëvendësuar
Lexo po ashtu Nëse Potter nuk arrin ta këndellë Chelsean, atëherë Pochettino është emri i parë në listë për ta zëvendësuar

ZINEDIN ZIDANE

Legjenda e Francës shijoi një periudhë të jashtëzakonshme suksesi në Real Madrid në dy periudha – 2016-18 dhe 2019-21.

Zidane fitoi dy tituj të La Ligës dhe tre trofe të Ligës së Kampionëve si trajner i Los Blancos.

Zidane pritet të marrë një mega ofertë për t'u rikthyer si trajner
Lexo po ashtu Zidane pritet të marrë një mega ofertë për t'u rikthyer si trajner

JOSE MOURINHO

A mundet Special One të shijojë një periudhë të tretë në Stamford Bridge?

Mourinho fitoi tre tituj të Ligës Premier në dy periudhat e tij të para dhe ka qenë gjithmonë i afërt me fansat, pavarësisht polemikave të herëpashershme.

Legjenda portugeze besohet të jetë i pakënaqur te Roma. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori