LAJMI I FUNDIT:

Zidane pritet të marrë një mega ofertë për t’u rikthyer si trajner

Zidane pritet të marrë një mega ofertë për t’u rikthyer si trajner

Zinedine Zidane ka marrë një ofertë joshëse për t’u rikthyer në menaxhimin e futbollit vetëm dy vjet pas largimit të tij nga Real Madridi.

Reklama

Trajneri francez e filloi karrierën e tij si trajner me Real Madrid Castilla para se të promovohej në ekipin e parë më 2016 pas shkarkimit të Rafa Benitez.

Ish-trajneri i Real Madridit gëzoi sukses të jashtëzakonshëm në periudhën e tij të parë, pasi udhëhoqi klubin drejt tre trofeve radhazi të Ligës së Kampionëve dhe një titull në La Liga.

Zidane u largua nga Madridi në vitin 2018 përpara se të kthehej në vitin 2019 pas shkarkimit të Santiago Solarit, me francezin që udhëhoqi klubin spanjoll drejt një tjetër titulli në La Liga.

PSG ka në listë tre trajnerë për ta zëvendësuar Galtier, i pari kontaktohet Jose Mourinho
Lexo po ashtu PSG ka në listë tre trajnerë për ta zëvendësuar Galtier, i pari kontaktohet Jose Mourinho

50-vjeçari, i cili u largua nga Real Madridi për herë të dytë në vitin 2021, ishte i lidhur më parë me rolin e trajnerit të Francës përpara se Didier Deschamps të nënshkruante një marrëveshje të re.

Megjithatë, Zidane ka qenë i lidhur me kampionët aktual të Ligue 1, Paris Saint-Germain në javët e fundit mes presionit në rritje ndaj menaxherit Christophe Galtier.

Gazeta spanjolle Fichajes tani po raporton se Chelsea po ‘peshon një qasje’ për ish-trajnerin e Los Blancos.

Graham Potter është vënë nën kritika pasi mori drejtimin nga Thomas Tuchel në Chelsea, me Blutë që po përballen me vështirësi këtë sezon, pavarësisht nga shpenzimet e mëdha të kryera në vitin e fundit.

Sipas Fichajes, klubi i Ligës Premier ‘pritet t’i ofrojë një mega kontratë’ Zidanes në një përpjekje për ta joshur atë të kalojë në Stamford Bridge.

Zidane lë të kuptohet se po rikthehet në futboll: Gjithçka mund të ndodhë shumë shpejt
Lexo po ashtu Zidane lë të kuptohet se po rikthehet në futboll: Gjithçka mund të ndodhë shumë shpejt

Besohet se Chelsea do të ishte i gatshëm t’i ofronte ‘Zizou’ një pagë gjigante prej 15 milionë euro për sezon nëse ai zëvendësonte Potterin si trajner i Bluve.

Zidane, i cili ka qenë i lidhur me Manchester United dhe Juventus në të kaluarën, la të kuptohej se një rikthim në stërvitje mund të ndodhte më shpejt se sa do të prisnin disa. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Ndërkombëtare
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori