LAJMI I FUNDIT:

PSG ka në listë tre trajnerë për ta zëvendësuar Galtier, i pari kontaktohet Jose Mourinho

PSG ka në listë tre trajnerë për ta zëvendësuar Galtier, i pari kontaktohet Jose Mourinho

Paris Saint Germain nuk po bind këtë vit përkundër shpenzimeve të mëdha dhe ndryshimit në shtabin teknik.

Reklama

E ardhmja e trajnerit Christophe Galtier nuk është e sigurt në Parc de Princes dhe largimi i tij nga PSG në fund të sezonit është mëse i mundur.

Galtier ka thënë se pranon kritikat, por ka thënë se nuk është as ai i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij.

“Pranoj kritikat dhe të gjitha llojet e komenteve. Ju keni punën tuaj dhe unë timen. Futbollistët e mi punojnë shumë. Nuk mund të kem asnjë ankesë në këtë drejtim”.

“Unë gjithmonë do t’i mbroj. Tani a jam i kënaqur me paraqitjen në fushë? Sigurisht që jo”, deklaroi Galtier në konferencë për shtyp.

Le10sport ka raportuar se PSG ka tre emra të trajnerëve në listë për ta zëvendësuar francezin dhe ata janë Zinedine Zidane, Thomas Tuchel e Jose Mourinho.

Drejtori sportiv i parisienëve Luis Campos thuhet se ka kontaktuar Jose Mourinhon pasi dyshja kanë një raport të shkëlqyer.

Gjithsesi Mourinho ende nuk ka dhënë një përgjigje përfundimtare, pasi qëllimi i tij është të vazhdoj me Romën edhe pse ende nuk ka një takim për vazhdimin e kontratës me Giallorosët.

Largimi i Galtier nga Parc de Princes duket mëse i sigurt në fund të sezonit, por mbetet të shihet se kush do ta zëvendësojë francezin në kryeqytetin francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori