Emir Sahiti shënon dhe asiston, Hajduku merr fitore të rëndësishme

Sulmuesi Emir Sahiti ka qenë vendimtar në fitoren e Hajdukut ndaj Osijekut me rezultat 3-1, ku ka shënuar një herë dhe ka asistuar një herë tjetër.

Reprezentuesi i Kosovës shënoi golin e parë në ndeshjen në minutën e 10-të, ku pasi mori një pasim në zonë arriti të shënojë për 1-0.

Ai ishte vendimtar edhe tek goli i tretë i skuadrës së tij kur asistoi Jan Mlakar që shënoi për 3-1 në minutën e 79-të.

Sahiti luajti gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa ky ishte goli i tretë në 14 ndeshje për të në Superligë e Kroacisë.

Hajduk ka 34 pikë dhe mban vendin e dytë, me një pikë më pak se Dinamoz Zagrebi që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara. /Telegrafi/

Barcelona do të tentojë transferimin e yllit të Bayernit të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit

"Nga kthimi te Kosova, te ëndrra për të luajtur te Barcelona" - Edon Zhgrova flet rreth temave të nxehta

Real Madridi vendos të bëjë diçka që nuk e ka bërë që pesë vite pas lëndimit të Carvajal

Tifozët e Man United po kërkojnë shitjen e një lojtari pas paraqitjes së dobët ndaj Aston Villës

Inter Miamit po i lejohet të thyejë një rregull të rreptë të MLS falë Messit

Kosova shkëlqen dhe sundon në Kampionatin Ballkanik në xhudo: Katër të arta, të parët me medalje