Kosova U17 pëson humbje nga Maqedonia e Veriut

Përfaqësuesja e Kosovës U17 (vajzat) ka pësuar humbje nga Maqedonia e Veriut, me rezultat 2:1, në ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023.

Dardanet e reja, të cilat në ndeshjen e parë e mposhtën Moldavinë (9:0), e nisën mirë edhe ndeshjen e sotme qysh në minutën e 7-të kaluan në epërsi me golin e Elona Pacit.

Megjithatë, futbollistet e Maqedonisë së Veriut arritën ta përmbysin rezultatin në fund të pjesës së parë me dy golat e shënuar nga Emili Mitkovska.

Ajo fillimisht i barazoi shifrat në minutën e 35-të dhe më pas pak para se të përfundonte pjesa e parë realizoi golin e dytë, që doli të ishte edhe goli i fitores.

Në të dyja rastet, ajo, shfrytëzoi mbrojtjen e ngathtë të ekipit tonë.

Ndeshjen e fundit, Dardanet do ta zhvillojnë pas tre ditësh kundër Shqipërisë. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madridi shpreh interesim për top yllin e Liverpoolit – nuk bëhet fjalë për Alexander-Arnold

Stërvitja e jashtëzakonshme e Usyk në Spanjë për tu përgatitur për Furyn: 250 raunde me 40 boksierë të ndryshëm

Pasuria marramendëse e Tyson Fury: Sa para fiton boksieri britanik pas çdo lufte?

Pse fituesi i Kupës së Kosovës i intereson edhe Llapit, Dritës dhe Malishevës?

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve