Derisa City po e shkatërronte Unitedin në pjesë të parë, disa tifozë të Djajve të Kuq lëshuan stadiumin

Një pjesë e tifozëve të Manchester United u nisën drejt daljes pasi Phil Foden shënoi për 4-0 përpara bilbilit të pjesës së parë të së dielës.

Skuadra e Erik ten Hag mezi u mbajt në 45 minutat e para, duke u demoluar nga rivali lokal.

Foden kishte shënuar golin e parë të takimit, derisa më pas erdhën edhe dy gola të tjerë të Erling Haalandit.

Momente pasi Foden bëri rezultatin 4-0 ndaj rivalit të qytetit, një numër tifozësh të United u panë duke u shkuar drejt daljeve nga Etihad. Ata kishin parë mjaft.

Gary Neville, të cilit iu bashkua Martin Tyler në komente, ndau të njëjtën ndjenjë: “Po, ata kanë parë mjaft”.

Natyrisht se ishte një pamje e shëmtuar sidomos në pjesën e parë, por kështu nuk mund të thuhet edhe për të dytën.

United ia doli të shënonte tri gola, mirëpo City ishte tashmë gjashtë tre gola para tyre, për ta fituar takimin 6-3. /Telegrafi/