Në ndeshjen që u krijua kaos në fund, Juventusi merr një pikë ndaj Salernatinas

Juventusi ka barazuar ndaj Salernitanas me rezultat 2-2 në kuadër të javës së gjashtë në Serie A.

Max Allegri po vuan nga lëndimet e shumta këtë sezon, ndërsa kjo u vërejt edhe në ndeshjen e sotme.

Mysafirët e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e 18-të me Antonio Candrevan për 1-0.

Goli i dytë për mysafirët erdhi në kohën shtesë të pjesës së parë me penallti, ku Krzysztof Piatek shënoi për 2-0.

Me të filluar pjesë e dytë Juventusi u kthye në lojë me në gol të Bremer me kokë për 2-1.

Zonja e Vjetër tentoi të gjejë barazimin në kohën e rregullt, por nuk ia doli.

Në kohën shtesë Juventusi fitoi penallti, ndërsa nga pika e bardhë gjuajti Bonucci, ku fillimisht gaboi, por nga topi i kthyer shënoi për 2-2.

Pas katër minutash Juventusi shënoi sërish, me Arek Milik që gjeti rrjetën për 3-2 me një goditje me kokë.

Gjyqtari shkoi ta shikojë golin, duke vendosur për anulimin e tij, ndërsa kjo krijoi rrëmujë të madhe, ku nuk munguan as kartonët e kuq.

Milik, Max Allergi dhe Juan Cuadrado u larguan me karton të kuq. I pari që zhveshi fanellën pas golit, ndërsa dy të fundit për ankesa.

Ky është barazi i katërt i Juventusit këtë sezon, ku me 10 pikë mban vendin e tetë në renditje. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin