Douglas Luiz është bërë një mjeshtër për të shënuar direkt nga goditjet e këndit

Mesfushori i Aston Villas, Douglas Luiz ka zhvilluar një aftësi të jashtëzakonshme për të shënuar direkt nga goditjet e këndit – dhe e bëri sërish në fitore 4-1 në Carabao Cup ndaj Bolton Wanderers të martën mbrëma.

Skuadra e Steven Gerrard ishte dukur humbur në minutat e parë të takimit, por barazoi shifrat me goditjen e çmendur nga Luiz në minutën e 36-të.

Danny Ings, Lucas Digne dhe Leon Bailey gjetën rrjetën në pjesën e dytë për ta bërë një punë të rehatshme për Villan.

Nuk ishte rastësi, pasi ai shënoi saktësisht të njëjtin gol në stërvitje një ditë para udhëtimit në Bolton, por tifozët e Villa që ndoqën ndeshjet e tyre parasezonale do të jenë të vetëdijshëm se ai e ka bërë edhe në një ndeshje tjetër.

Në fitoren 4-0 ndaj rivalëve vendas Walsall muajin e kaluar, Luiz e bëri atë dhe goditi topin drejt portierit ndërsa ai u përpoq për ta mbajtur jashtë topin.

Goditjet nga goditjet nga këndi quhen ndonjëherë si ‘gola olimpikë’ dhe duhet thënë se Luiz është një fitues i medaljes së artë në atë departament.

Është arritur deri në pikën ku portierët do të duhet të studiojnë goditjet e Luizit përpara se të luajnë me Villan. /Telegrafi/

Driblimi magjik i Arda Guler ndaj Javi Galan ka pushtuar rrjetet sociale

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm