Shënojnë Kamberi dhe Kryeziu, Zurich mposhtet si mysafir i Qarabagut në Ligën e Kampionëve

Zurichu ka pësuar humbje si mysafir nga Qarabagu të martën me rezultat 3-2, në ndeshjen e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit e vlefshme për rundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Për kampionin e Zvicrës shkëlqyen dy mbrojtësit shqiptarë, Lindrit Kamberi e Mirlind Kryeziu, të cilët shënuan nga një gol, e që dolën të ishin mjaft të vlefshëm.

Kamberi shënoi me kokë në minutën e 65-të për rezultatin 2-1.

Në anën tjetër Kryeziu shënoi në minutën e 85-të nga penalltia për rezultatin përfundimtar 3-2.

Fidan Aliti luajti po ashtu gjithë ndeshjen ku u ndëshkua me karton të verdh. Blerim Xhemajli luajti 76 minuta, ndërsa Bledian Krasniqi pati 14 minuta.

Ndeshja e kthimit luhet pas një javë ne Zurich, ndërsa fituesi i kësaj ndeshje do të luajë kundër fituesit mes Ferencvarosit ose Slovan Bratislavës. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit