Shkupi shumë i fortë për Lincoln Red Imps, me një këmbë në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve

Shkupi dhuroi spektakël në “Toshe Proeski” në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampioqëve, në përballjen ndaj Lincoln Red Imps.

Kampionët e Maqedonisë së Veriut fituan bindshëm me rezultatin 3-0, në një ndeshje që e dominuan nga fillimi deri në fund.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 11-të falë një goli nga Mamadou Danfa.

Në minutën e 29’, ishte Sunday Adetunji që realizoi me një super goditje, duke dyfishuar rezultatin për vendasit, për ta mbyllur fraksionin e parë me rezultatin 2-0.

Teksa pjesa e dytë nuk nisi shumë mirë për Shkupin, pasi në minutën e 54’ mbeti me 10 lojtarë, me Margvelashvili mori kartonin e dytë të verdhë dhe la fushën e lojës.

Megjithatë vendasit nuk hoqën dorë dhe në minutën e 62’ rezultati u thellua pas një autogoli nga Chipolina.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 12 korrik në “Victoria Stadium”./Telegrafi/

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës:

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës: "Ai as që flet me të, nuk është e drejtë"

Caktohet gjyqtari për ndeshjen kthyese Real-Bayern: Fat i keq për Los Blancos

Humbi një rast të artë dhe u kritikua nga tifozët - ylli i Liverpoolit fshinë të gjitha postimet me fanellën e The Reds