LAJMI I FUNDIT:

KF Shkupi

140 Artikuj

Ranglista e klubeve shqiptare në Evropë – Ballkani lë pas klubet nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria

Ranglista e klubeve shqiptare në Evropë – Ballkani lë pas klubet nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria

Ndërkombëtare
Ballkani ‘fluturon’ në renditjen e re të UEFA-s: Merr pozitë e 160-të, klubi shqiptar me pozicionin më të mirë

Ballkani ‘fluturon’ në renditjen e re të UEFA-s: Merr pozitë e 160-të, klubi shqiptar me pozicionin më të mirë

Ligat tjera
Superliga e Maqedonisë shkon në pauzë dy javore me dominim të ekipeve shqiptare

Superliga e Maqedonisë shkon në pauzë dy javore me dominim të ekipeve shqiptare

Përfaqësuesja e Maqedonisë
Shkupi “shijon” humbjen pas 17 ndeshjeve, mundet nga Sileksi në Kratovë

Shkupi “shijon” humbjen pas 17 ndeshjeve, mundet nga Sileksi në Kratovë

Supërliga
Pa përballje mes klubeve shqiptare, fundjava sjell xhiron e 14-të të Superligës së Maqedonisë

Pa përballje mes klubeve shqiptare, fundjava sjell xhiron e 14-të të Superligës së Maqedonisë

Supërliga
Shkupi kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Rabotniçkin

Shkupi kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Rabotniçkin

Supërliga
Çerekfinalet e Kupës së Maqedonisë, Shkupi ndaj Rabotniçkit, Voska takohet me Bregallnicën

Çerekfinalet e Kupës së Maqedonisë, Shkupi ndaj Rabotniçkit, Voska takohet me Bregallnicën

Supërliga
Shkupi i vetëm në krye të Superligës së Maqedonisë, ndiqet nga Struga dhe Shkëndija

Shkupi i vetëm në krye të Superligës së Maqedonisë, ndiqet nga Struga dhe Shkëndija

Supërliga
Struga fiton derbin ndaj Shkëndijës, Shkupi mund Vardarin në Çair

Struga fiton derbin ndaj Shkëndijës, Shkupi mund Vardarin në Çair

Superliga
Dita e derbive në Superligën e Maqedonisë: Struga përballet me Shkëndijën, Shkupi pret Vardarin

Dita e derbive në Superligën e Maqedonisë: Struga përballet me Shkëndijën, Shkupi pret Vardarin

Supërliga
Superliga e Maqedonisë, nesër katër ndeshje, e diela sjell dy derbi

Superliga e Maqedonisë, nesër katër ndeshje, e diela sjell dy derbi

Supërliga
Struga Trim Lum e mund Vardarin, ngushton diferencën me Shkupin dhe Shkëndijën

Struga Trim Lum e mund Vardarin, ngushton diferencën me Shkupin dhe Shkëndijën

Super Liga
Ekipet shqiptare e bëjnë ligjin në Superligën e Maqedonisë, Shkupi merr kreun

Ekipet shqiptare e bëjnë ligjin në Superligën e Maqedonisë, Shkupi merr kreun

Supërliga
Kampionët munden nga Gostivari, Shkëndija ndalet me barazim përballë Voska Sporti

Kampionët munden nga Gostivari, Shkëndija ndalet me barazim përballë Voska Sporti

Supërliga
Superliga e Maqedonisë, sot Shkëndija – Voska dhe Gostivari – Struga

Superliga e Maqedonisë, sot Shkëndija – Voska dhe Gostivari – Struga

Supërliga
Shkupi dhe Voska Sport mësojnë rivalët për çerekfinale të Kupës së Maqedonisë

Shkupi dhe Voska Sport mësojnë rivalët për çerekfinale të Kupës së Maqedonisë

Supërliga
Fundjava në Superligën e Maqedonisë, vëmendja në Tetovë dhe Gostivar

Fundjava në Superligën e Maqedonisë, vëmendja në Tetovë dhe Gostivar

Supërliga
Kupa e Maqedonisë, kualifikohet Shkupi dhe Voska, eliminohen Shkëndija, Struga dhe Gostivari

Kupa e Maqedonisë, kualifikohet Shkupi dhe Voska, eliminohen Shkëndija, Struga dhe Gostivari

Supërliga
Shkëndija vazhdon ta mbaj “frontin” në Superligën e Maqedonisë

Shkëndija vazhdon ta mbaj “frontin” në Superligën e Maqedonisë

Supërliga
Struga Trim Lum dhe Shkupi marrin fitore, Shkëndija ndalet nga Brera Strumicë

Struga Trim Lum dhe Shkupi marrin fitore, Shkëndija ndalet nga Brera Strumicë

Supërliga
Shkupi me Bregallnicën në Kumanovë, Shkëndija ndaj Rabotniçkit te stadiumi i FFM-së

Shkupi me Bregallnicën në Kumanovë, Shkëndija ndaj Rabotniçkit te stadiumi i FFM-së

Supërliga
Ekipet shqiptare “bllokojnë” kreun e tabelës në Superligën e Maqedonisë

Ekipet shqiptare “bllokojnë” kreun e tabelës në Superligën e Maqedonisë

Superliga
Shkupi ndalet nga Tikveshi, fitojnë Voska Sport dhe Gostivari

Shkupi ndalet nga Tikveshi, fitojnë Voska Sport dhe Gostivari

Supërliga
Shkupi merr kreun e renditjes në Superligën e Maqedonisë së Veriut

Shkupi merr kreun e renditjes në Superligën e Maqedonisë së Veriut

Supërliga