LAJMI I FUNDIT:

Fitojnë Shkupi dhe Gostivari, humb Voska nga Brera

Fitojnë Shkupi dhe Gostivari, humb Voska nga Brera

Xhiroja e 27-të në Superligën e Maqedonisë së Veriut është hapur pasditen e sotme me tri ndeshje në program.

Skuadra e Shkupit ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit në Çair. Golat për triumfin e bardhëkaltërve i realizuan Dudu fillimisht dhe në vijim Trapanovski dhe Ilieski.


Fitore ka marrë edhe Gostivari që në shtëpi mundi Tikveshin me shifrat 2:1. Potuk dhe Kehinde u përkujdesën për triumfin dhe tre pikët e Gostivarit në këtë duel, teksa te mysafirët nga Kavadari rrjetën e gjeti Varelovski.

Punët nuk shkuan mirë për skuadrën e Voska Sport të cilët humbën duelin nga Brera në Strumicë, duke u mundur në minutat shtesë me rezultat minimal 1:0. Golin e triumfit për ekipin nga Strumica e shënoi Gjorgievski në shtesat.

Superliga e Maqedonisë së Veriut vazhdon nesër me tri ndeshjet tjera në program ku Shkëndija në Tetovë do të pret Sileksin, Struga do të luaj me Bregallnicën, ndërsa në kryeqytet përballen Rabotniçki dhe Vardari. Të gjitha ndeshjet nisin nga ora 15:00. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori