Chelsea dominon West Hamin, por merr fitore minimale

Chelsea ka triumfuar ndaj West Ham United në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier, duke shënuar fitore minimale 1-0.

Pjesa e parë ishte e dominuar nga The Blues, por që u munguan konkretizimi i rasteve, duke mos arritur të krijojnë një rast serioz.

Në 45 minutat e dytë, sërish ishte një Chelsea më kërkuese, por që tani fati nuk ishte në anën e tyre.

Rasti i parë serioz në ndeshje erdhi në minutën e 75-të të takimit, kur Timo Werner lëshoi një goditje, mirëpo Lukas Fabianski ishte në vend.

Rastin ideal pati edhe Jorginho, pasi një penallti të fituar në minutën e 85-të, italiani nuk ia doli ta mposhte Fabianskin që e priti me lehtësi gjuajtjen e tij.

Por, heroi i Chelseat në minutat e fundit të takimit ishte Christian Pulisic, që realizoi për 1-0 në minutën 90-të.

Pas javës së 34-të, Chelsea vazhdon të jetë në vendin e tretë me 63 pikë, ndërsa në xhiron e 35-të do të kenë punë me Manchester United. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pamje të tmerrshme, futbollistët e Prizrenit sulmohen brutalisht nga Deçani dhe tifozëria e tyre

Kosovë
Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Jose Mourinho zgjedh tre futbollistët më të mirë në histori – injoron Ronaldon

“Klubi më i mirë në histori”, Ronaldo kujton kohën tek Real Madridi, flet edhe për gjeneratën e re

Të gjithë po flasin për asistimin që Arda Guler e bëri te Turqia

Agim Ademi thyen heshtjen për përjashtimin e tre futbollistëve: Ishte trajneri që vendosi