Shqetësime te PSG: Neymar u largua nga stadiumi me paterica – lëndimi duket tejet serioz

Paris Saint-Germain ka shënuar fitore me rezultat 1-3 ndaj Saint-Etiennes. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke i bërë tri asistime.

Qendërmbrojtësi spanjoll Sergio Ramos debutoi në këtë fitore duke luajtur për 90 minuta.

Kjo ndeshje duke shkoi mirë për sulmuesin brazilian Neymar i cili pësoi një lëndim të tmerrshëm në minutën e 86-të.

Braziliani u largua nga fusha kundër Sanit-Etienne me barelë duke qarë pasi dëmtoi kyçin e këmbës.

Pas një dueli më mbrojtësin, Maçon, ai përkuli kyçin e këmbës së majtë duke u detyruar të lërë fushën.

Në fundin e ndeshjes ylli brazilian është fotografuar duke lënë fushën me paterica. Një lajm aspak i mirë për PSG-në, e me shumë gjasa nuk do ta ketë në dispozicion për një kohë të gjatë sulmuesin. /Telegrafi/

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Bayerni konfirmon lëndimin e yllit të skuadrës, mungon ndaj Real Madridit

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Rekordi i pabesueshëm që ka thyer Messi pas paraqitjes heroike ndaj New York RB, asnjë futbollist në histori nuk e ka arritur këtë

E ardhmja e tij është larg Old Trafordit, Man Utd i vendos çmimin e largimit Jadon Sanchos