Liverpooli ndalet nga Brighton në super ndeshjen që u shënuan katër gola

Liverpooli ka barazuar me Brighton (2-2) në kuadër të javës së 10-të në Ligën Premier.

Ndeshja nisi shumë mirë për të besuarit e Jurgen Klopp që gjetën golin që në goditjen e parë në portë.

Ishte Jordan Henderson që shënoi për 1-0 pas një asistimi të Mohamed Salah.

Loja e mirë e vendasve vazhdoi dhe goli i dytë erdhi në minutën e 24-të, kur Alex Oxlade Chamberlain gjeti Sadio Manen që tundi tjetën për 2-0.

Por pa u mbyllur pjesa e parë, Brighton u kthye në lojë.

Enock Mwepu ishte ai që gjeti rrjetën në minutën e 41- për 2-1.

Në pjesën e dytë Liverpooli nuk ishte në formën që jemi mësuar edhe pse shënoi në minutën e 48-të me Salah, por goli u anulua për pozitën jashtë lojës.

Në minutën e 65-të i barazuan shifrat, kur Leandro Trossard shënoi nga afër për 2-2.

I njëjti shënoi edhe në minutën e 76-të, por goli u anulua për pozitë jashtëloje.

Deri në fund edhe pse të dy skuadrat tentuan të shënonin, më gola nuk kishte, duke bërë që skuadrat të pajtohem me nga një pikë.

Ky barazim e mban Liveproolin në vendin e dytë me 22 pikë, ndërsa Brighton janë të 6-tit me 16 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mbreti i Spanjës me reagim epik kur kupton se sa vjeç është Lamine Yamal, bëhet hit në rrjetet sociale

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Materiali nga NASA dhe çmimi marramendës – maska speciale që do ta mbrojë hundën e Mbappes

A mund të jetë top i futbollit me teknologji të lartë dhe çmim prej 160 euro arsyeja e kaq shumë gola spektakolar në Euro 2024

Formacionet zyrtare, Holandë - Francë: Mbappe në bankë, Koeman e Deschamps në sulm

Tifozët e Liverpoolit kërkojnë transferimin e top yllit të Euro 2024 para se të jetë tepër vonë