Hakimi debuton me gol te PSG në Ligue 1

Mbrojtësi maroken, Achraf Hakimi ka gjetur menjëherë golin e parë në Ligue 1 me skuadrën e tij të re Paris Saint-Germain.

Hakimi zhvilloi një super-sezon 2020/21 me Interin duke fituar titullin në Serie A.

Forma e tij e lartë bëri që PSG ta blejë atë këtë verë për një shifër të raportuar prej 71 milionë eurosh me gjithë bonuse.

Fjalët e para të Achraf Hakimit si lojtar i PSG-së
Lexo po ashtu Fjalët e para të Achraf Hakimit si lojtar i PSG-së

Pas disa ndeshjeve kontrolluese para-sezonale, Hakimi tashmë ka zhvilluar edhe takimin e parë në Ligue 1 me PSG-në.

Ndeshja e parë e marokenit apo debutimi i tij me PSG-në në Ligue 1 erdhi pikërisht në ndeshjen e javës së parë të kampionatit francez.

Dhe, Hakimi i njohur tashmë për nuhatjen e tij me golin, ka shënuar golin e parë me ekipin nga Parc des Princes.

Marokeni ka shënuar një gol të bukur në minutën e 19-të për të barazuar rezultat në 1-1 ndaj Troyes. /Telegrafi/

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Real Madridi merr një lajm të madh – top ylli arrin në minutën e fundit për finalen ndaj Dortmundit

Zbulohet paga marramendëse e Vincent Kompany pasi mori drejtimin e Bayernit

Pep Guardiola synon ta thyejë rregullin e “artë” të transferimeve – shkak bëhet një ish-lojtar i tij

Ancelottit nuk i intereson a është finale apo ndeshje e thjeshtë – Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro