Rexhbeçaj shënon golin e dytë sezonal në Bundesligë, ia dhuron fitoren Kolnit

Kolni ka arritur të marrë tre pikë në udhëtim ndaj Mainzit me golin e vtëm të shënuar nga mesfushori shqiptar Elvis Rexhbeçaj.

Ndeshja ishte pothuajse e barabartë me të dy skuadrat që kishin rastet e tyre.

Mysafirët iu gëzuan fitores me golin që erdhi në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 55-të, kur Rexhbeçaj shënoi për 1-0.

Me këtë gol erdhi edhe fitorja, që është vetëm e dyta për Kolnin këtë edicion, e që vjen pas 11-të javësh në elitën e futbollit gjerman.

Skuadra e Rexhbeçajt është e 15 në tabelën e klasifikimit me 10 pikë.

Mesfushori ka shënuar dy gola këtë sezon në kampionat.

Ai mbetet një nga lojtarët e pëlqyer të Kosovës, por ende nuk ka vendosur të bashkëngjitet me skuadrën e Bernard Challandes. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur shkëlqente tek Liverpooli, tani është përjashtuar nga ekipi amator në moshën 28-vjeçare

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-sulmuesi i Anglisë me akuza të rënda ndaj Klopp: Pa Salah, nuk do të kishin fituar asgjë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin