Real Madridi e mbyll sezonin me barazim dhe dërgon Leganes në La Liga 2

Real Madridi ka barazuar në udhëtim te Leganes me rezultatr 2-2 në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane e ka mbyllur me barazim sezonin në La Liga, pasi nuk kishte motiv për fitore pas shpalljes kampion një gjiro para fundit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat arritën ta tundin rrjetën nga një herë.

Të parët golin e gjeten mysafirët me anë të Sergio Ramos (9’) për 0-1, ndërsa Bryan Gil (45+) dërgoi skuadrat në pushim me barazim 1-1.

Në pjesën e dytë, Reali menaxhoi lojën dhe posedimin e topit, ndërsa vendasit ishin më kërkues, krijuan më shumë raste, por nuk arritën ta fitojnë ndeshjen pasi dy skuadrat shënuan nga një gol.

Përsëri të parët ishin mysafirët që shënuan me anë të Marco Asensio (52’) për 1-2, ndërsa Leganes barazoni me anë të Roger Assale (79’) për 2-2 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Më këtë barazim, Real Madridi e mbyll sezonin në vendin e parë me 87 pikë, ndërsa Leganes në vendin e 18-të me 36 pikë.

Ky barazim bën që Leganes të bie nga kategoria, pasi ekipi më i afërt Celta Vigo e mbylli sezonin me 37 pikë në vendin e 17-të. /Telegrafi/

Barcelona gjen zëvendësuesin e Lewandowskit në Angli

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Barcelona ishte e para që e uroi Real Madridin, por tifozët madrilenët po e tallin dhe e kanë emëruar rivalin si “FC Urimi”

Rezultatet dhe renditja pas javës së 32-të në Superligën e Kosovës: Kryesuesit nuk gabojnë, Fushë Kosova përshëndetet nga elita

Superliga
Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës