West Ham fiton derbin e Londrës, Chelsea rrezikon tashëm rrezikon Ligën e Kampionëve

Michail Antonio i West Ham United (Foto: Michael Regan/Getty Images)

West Ham ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Chelseat me rezultat 3-2, në një ndeshje ku kishte rikthime në rezultat.

Ndeshja ishte interesante pasi në minutën e 34-të vendasve iu anulua një gol vetëm pas rishikimit të VAR që mori tre minuta.

Chelsea kaloi në epërsi në fundin e pjesës së parë me Willian, që shënoi nga pika e bardhë.

Manuel Lanzini e Willian (Foto: Adam Davy/Pool via Getty Images)

Por West Ham në kohën shtesë i barazoi shifrat me Tomas Soucek (1-1), për të shkuar në pushim me rezultat të barabartë.

Me të filluar pjesa e dytë pjesa e dytë çekanët morën epërsinë me golin e Michail Antonios që shënoi nga afërsia (2-1).

Por Willian i disponuar për lojë, barazoi rezultatin në 2-2 pas një goditje dënimi të realizuar bukur.

Christian Pulisic (Foto: Julian Finney/Getty Images)

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras në skenë doli Andriy Yarmolenko që shënoi për 3-2.

Chelsea mbetet në vendin e katërt me 54 pikë, dy më shumë se Manchester United dhe Wolves që mbajnë vendet pesë dhe gjashtë.

West Ham me këtë fitore është ngritur në renditje ku në vendin e 16-të ka 32 pikë. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën