Neymari ishte ndëshkuar me karton të verdhë në ndeshjen ndaj Montpellier shkaku që ‘turpëroi’ kundërshtarët me driblimet e tij

Neymar ishte në formë tejet të mirë në ndeshjen e fundit të Paris Saint-Germainit në Ligue 1.

Parisienët fituan 5-0 ndaj Montpellier, derisa sulmuesi brazilian dhuroi spektakël me lëvizjet e tij.

27-vjeçari ishte në qendër të vëmendjes në këtë sfidë, që me driblimet e tij i turpëronte kundërshtarët.

Kur PSG fitonte 1-0 ndaj Montpellier që kishte mbetur me dhjetë lojtarë në fushë shkaku që portieri Dimitry Bertaud ishte përjashtuar me karton të kuq nga loja për ndërhyrjen jashtë zonës që bëri.

Derisa kishte dribluar dy mbrojtës kundërshtar dhe më vonë kishte bërë pasime spektakolare, gjyqtari i takimit vendosi ta ndëshkonte me kartonë të verdhë.

Neymar ishte paralajmëruar nga gjyqtari që mos vazhdonte me aso driblime, shkaku që po i turpëronte lojtarët kundërshtarë, e që tifozët mbetën të befasuar.

“Unë vetëm luaj futboll”, ishte reagimi i brazilianit pas ndeshjes që kishte mbetur i shokuar nga futbolli.

Madje, kartoni i verdhë për ish-yllin e Barcelonës ka ngjallur shumë reagime në Twitter nga tifozët që shkruan se nuk është ky futboll, pasi një lojtar që driblon ndëshkohet me karton të verdhë. /Telegrafi/

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Nutricionisti i Tyson Fury zbulon sekretin që e bëri atë të kthehet në formë për gjashtë muaj

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Skuadra e La Ligës i ofron lojtarit 'kontratën më të gjatë në histori' vetëm disa ditë pasi ylli njoftoi largimin

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?