PSG-ja fiton me rezultat bindës ndaj Real Madridit në startin e Ligës së Kampionëve

Paris Saint-Germian e ka mposhtur Real Madridin në Parkun e Princave me rezultat 3-0 në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Angel Di maria e hapi llogarinë e golave për parisienëve në minutën e 14-të, pas asistimit që e pranoi nga Juan Bernat.

Anësori argjentinas (33’) ishte tejet i disponuar për lojë, derisa arriti ta dyfishonte epërsinë për kampionin e Ligue 1, nga asistimi që i bëri Idrissa Gueye.

Los Blancos ishin të pafat në fund të pjesës së parë, pasi Gareth Bale shënoi gol për ta ngushtuar epërsinë, mirëpo gjyqtari Anthony Taylor e Anuloi atë shkaku i lojës me dorë në minutën e 40-të.

Pjesa e parë përfundoi me dy golat e shënuar, ndërsa në të dytën u shënua vetëm një.

Real Madridi tentoi ta ngushtonte rezultatin e parisienëve me anë të Karim Benzemas dhe Eden Hazardit, mirëpo që dyshja ishin të pafat.

Thomas Meunier e trefishoi epërsinë e francezëve në minutën e 90+1 me asistimin fantastik të Juan Bernat.

PSG është lider i Grupit A me tri pikë, derisa Club Bruge dhe Galatasaray ndajnë pikët në ndeshjen që përfundoi pa gola, dhe madrilenët pa pikë. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur