Edu Vargas tenton të turpërojë portierin me ‘panenka’, por dështon keq

Eduardo Vargas (Foto: Lucas Uebel/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi kilian, Eduardo Vargas ka humbur penalltinë në ndeshjen ndaj Perusë në kuadër të Copa Americas.

Kili është turpëruar nga Peruja në gjysmëfinale të Copa Americas duke u mposhtur me rezultat të thellë 3-0.

Kjo fitore e ka dërguar Perunë në finale, ku e pret Brazilin, ndërsa Kili do të përballet me Argjentinën për vendin e tretë.

Peru mposht thellë Kilin, i bashkohet Brazilit në finalen e Kupës së Amerikës
Lexo po ashtu Peru mposht thellë Kilin, i bashkohet Brazilit në finalen e Kupës së Amerikës

Humbja ndaj Perusë ka mundur të jetë më e lehtë, por kilianët kanë dështuar në minutat e fundit të shënojnë nga pika e bardhë.

Vargas dështoi keq nga pika e bardhë (Foto: Lucas Uebel/Getty Images/Guliver)

Është sulmuesi i njohur Edu Vargas, i cili ka humbur penalltinë në minutën e 90-të të ndeshjes.

Vargas tentoi të shënonte me ‘panenka’, por portieri e turpëroi duke ia pritur atë. /Telegrafi/

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Ylli i ndeshjes është Joselu: Real Madrid 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve