Manchester United bën mrekullinë në ‘Parkun e Princave’ ndaj PSG-së, kalon në çerekfinale

Manchester United. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Manchester Unitd ka bërë një ndeshje shumë të madhe ndaj PSG-së, duke fituar 3-1, dhe duke kaluar tutje në çerekfinale.

United pa dhjetë lojtarë të ekipit së parë, arritën ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë 2-0.

Ndeshja filloi praktikisht me gol, pas një gabimi skandaloz, ku përfitoi Romelu Lukaku, i cili e kaloi edhe portierin Gianluigi Buffon për të shënuar  për 1-0.

Romelu Lukaku , . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Në minutën e 11-të barazohet rezultati në 1-1 nga Juan Bernat.

Por me kaq nuk u mbyll pjesa e parë. Buffon gaboi rëndë dhe Romelu Lukaku përfitoi për të shënuar për 2-1.

Juan Bernat . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Pjesa e dytë ishte e qetë deri në momentet e fundit.

Di Maria, Bernat e Mbappe provuan të shënojë golin e qetësisë, por pa sukses.

Në minutën e 90-të një goditje e bukur e Dalot u ndal me dorë nga Kimpembe dhe gjyqtari Skomina tregoi në pikën e bardhë.

Nga penalltia ishte i saktë Rashford për 3-1.

Goli Marcus Rashford dhe festa e kualifkimit . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Ky gol i dha fitoren dhe kualifikimin Manchester Unitedit, që treguan edhe një herë që fanella e tyre është e rëndë. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë