Goli i parë i vitit vjen nga Jamie Vardy, shënon dhe fluturon pas shënimit

LIVERPOOL, ENGLAND - JANUARY 01: Jamie Vardy of Leicester City celebrates after scoring his sides first goal during the Premier League match between Everton FC and Leicester City at Goodison Park on January 1, 2019 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Sulmuesi anglez Jamie Vardy e ka shënuar golin e parë për vitin 2019 në ndeshjen Everton – Leicester.

Kjo ishte edhe ndeshja e parë nga pesë ligat më të forta në botë, e fituar nga Leicester si mysafir me rezultat 1-0.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 58-të.

Jamie Vardy . (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Ai mori një top nga Ricardo Pereira dhe me një gjuajt të bukur në zonë shënoi për 1-0.

Ky ishte goli i shtatë për Vardyn këtë sezon.

Festa e Leicester Cityt . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Sot Liga Premier vjen me tri ndeshje.

Arsenal – Fulham dhe Cardiff City – Tottenham janë ndeshjet tjera që zhvillohen më vonë. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Zbulohet se çfarë fshihej pas dedikimit me maskë të Edon Zhegrovës

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet