Golden State me rikthim spektakolar, Toronto mposhtet në Portland

Golden State Warriors' Stephen Curry (30) drives past Sacramento Kings' Willie Cauley-Stein (00) during the first quarter of their NBA game at Golden 1 Center in Sacramento, Calif. on Friday, Dec. 14, 2018. (Jose Carlos Fajardo/Bay Area News Group)

Golden State Warriors kanë arritur që të rikthejnë rezultatin me seri 13-2 në tre minutat e fundit duke triumfuar në udhëtim te Sacramento Kings me rezultat 130-125.

Ekipi nga Bay Area ishte më i mirë në pjesë të caktuara të takimit duke pasur gjithmonë epërsinë, derisa rivalët vendas në çerekun e katërt filluan më mirë dhe kaluan në epërsi.

Një furi e madhe në tre minutat e fundit nga kampionët bëri që ata të dalin triumfues nga ky takim me Curryn që realizoi 35 pikë në këtë takim i ndihmuar nga Durant me 31 dhe Thompson me 27.

Në anën tjetër Toronto Raptors në mungesë të Lowryt u mposht përkundër prezencës së Kawhi Leonard i cili realizoi 28 pikë.

Damian Lillard me 24 pikë shkëlqeu në këtë takim me saktësi të lartë me 8 nga 10 gjuajtjet e realizuara, për të siguruar fitoren e madhe dhe për të ndalur serinë e kanadezëve me fitore me rezultat 128-122.

Oklahoma nuk i bëri ballë Denverit duke humbue me rezultat 98-109, ku madje pati përplasje mes lojtarëve, ku protagonist ishte Russell Westbrook dhe Jamal Murray.

Renditja në perëndim po bëhet gjithnjë e më interesante, ku Denveri mban vendin e parë me një humbje më pak se Golden State që është në vendin e dytë, ku pasohen nga Oklahoma, Clippers dhe Lakers, e të gjitha skuadrat deri në vendin e 14-të kanë një diferencë të vogël.

Në anën tjetër përkundër humbjes në lindje mban Toronto vendin e parë me Bucks që janë përcjellës serioz para Indianas dhe Bostonit.

/Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë