Arsenali fiton me vështirësi ndaj Huddersfieldit, Torreira shënon me gërshërë

Lucas Torreira (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka fituar me vështirësi minimalisht 1-0 ndaj Huddersfield Town në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Arsenalit, por edhe me lojë të ashpër nga të dyja skuadrat që morën nga tre kartonë të verdhë.

Në këta 45 minuta u ndëshkuan me të verdhë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Shkodran Mustafi – Granit Xhaka (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, Unai Emery vendosi të përforcojë edhe më shumë sulmin pasi skuadra nuk po ishte konkrete në vijën e sulmit dhe kështu arriti të shënoj golin.

Në minutën e 66-të, Mustafi pësoi një lëndim dhe u detyrua ta lëshoj fushën duke u zëvendësuar nga Nacho Monreal.

Torreira shënoi një gol të bukur (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Pas disa rasteve të krijuara, goli erdhi në minutën e 83-të të ndeshjes nga mesfushori uruguaian, Lucas Torreira.

Torreira shënoi gol të bukur me gërshërë për 1-0 pas asistimit të Pierre-Emerick Aubemayang dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Pas kësaj fitore, Arsenali ngjitet në vendin e tretë me 34 pikë, ndërsa Huddersfieldi renditet i 18-ti me 10 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Topçinjtë udhëtojnë te Southamptoni, ndërsa Huddersfieldi e pret Newcastlen. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën