Gashi e harron lëndimin, asiston dy herë në fitoren e Colorados

at Dick's Sporting Goods Park on November 27, 2016 in Commerce City, Colorado.

Shkëlzen Gashi ka harruar lëndimin e gjatë që e mbajti jashtë fushave të blerta.

Përderisa në Rusi po zhvillohet Kampionati Botëror, në Amerikë nuk është ndalur futbolli.

Mesfushori ofensivë i Kombëtares së Shqipërisë, Shkelzen Gashi ka qenë ndër lojtarët kryesor të Colorados në fitoren 3-2 ndaj Minnesotas.

Në ndeshjen ndaj Minnesotas, Gashi u aktivizua në pjesën e dytë për të bërë dy asistime.

Pesë minuta pasi u fut në lojë, Gashi asistoi në golin e barazimi 2-2 të shënuar nga Mason.

Ndërkohë në minutën e 90+7, shqiptari asistoi edhe njëherë kësaj radhe për Smith që shënoi golin e fitores.

Pas këtyre tri pikëve, Colorado zë pozitën e 11-të në Konferencën e Perëndimit në MLS. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon