Salihi vazhdon me gola në Austri

Hamdi Salihi ka vazhduar të shënoj në futbollin austriak.

Sulmuesi shqiptar e ka nisur si gjithmonë ndeshjen si titullar për skuadrën e tij Neustadt.

Skuadra e sulmuesit shqiptar ishte nikoqire e Wattens ku në fund rezultati ishte i barabartë 2-2.

Neustadt ishte duke pësuar humbje para tifozëve të vet me rezultat 0-2 deri 15 minuta para fundit.

Por pasi ngushtuan epërsinë në minutën e 74, disa minuta më vonë erdhi edhe goli i barazimit.

Ishte minuta e 83’ kur sulmuesi nga Shkodra, Hamdi Salihi shënoi golin e barazimit nga pika e bardhë.

Falë këtij goli, Salihi vazhdon të kryesojë listën e golashënuesve në Ligën e Parë të Austrisë me 17 gola këtë edicion.

Neustadt kësisoj mbetet në pozitën e dytë në tabelë me 44 pikë dhe me gjasa të mira për tu futur në Bundesligën austriake. /Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij