Liverpooli eleminohet nga Carabao Cup prej Leicesterit (Video)

Liverpooli me një formacion të dytë është eleminuar nga Carabao Cup prej Leicester Cityt.

Kupa e parëndësishme ku Liverpooli vendosi të qaset me lojtarë të rinj, i pa The Reds me një pjesë të parë pa gola.

Në pjesën e dytë Leicesteri ishte më i motivuar dhe arriti të shënonte.

Okazaki me një goditje arriti të shënojë për 1-0 dhe epërsinë në minutën e 65-të.

Të gjitha lajmet nga Liverpooli
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Liverpooli

Slimani në minutën e 78-të shënoi për 2-0 dhe rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore Leicesteri shkon tutje, kurse Liverpooli eleminohet nga kjo garë e parëndësishme.

The Reds e kanë fokusin e plotë në Ligën Premier, FA Cup dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

Pyetja për Luis Enriquen që e çmendi Al-Khelaifin

Florentino Perez e ka telefonuar Mbappen pas eliminimit të PSG-së

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

Trajneri i Dortmundit kishte një punë në Ligën Premier që askush nuk e mban mend

"Ai ishte i vetmi lojtar që ia kisha frikën" - John Terry emëron legjendën e futbollit si kundërshtarin e tij më të vështirë